Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Запобігання та протидія домашньому насильству

Створено: 2018-02-28 14:44:45Оновлено: 2018-02-28 14:51:26

ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ
ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

07 січня 2018 року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Тепер під домашнім насильством мається на увазі не тільки фізичне, а й психологічне, економічне та інші види насильства.

Адже, масштаби домашнього насильства вражають. У нашому місті протягом минулого року за повідомленнями Кам’янського відділу поліції, які надійшли до управління соціальної політики міської ради було зареєстровано понад 713 заяв, повідомлень, пов’язаних з насильством у сім’ї, в тому числі 640 жінок, 67 чоловіків та 6 дітей. А у 2016 році – 345 осіб, в тому числі 317 жінок та 28 чоловіків. Всі ми розуміємо, що це тільки «видима частина айсберга». У Національній поліції також повідомляють, що до найбільш розповсюджених кримінальних правопорушень, де жінки стають жертвами, відносяться зґвалтування, торгівля людьми і грабежі.

Раніше в якості суб’єкта Закону виступали тільки подружжя, яке живе разом, і їхні діти, то тепер він поширюється і на постраждалих від колишніх чоловіків/дружин або партнерів, а також на тих людей, які є парою, але разом не проживають.

Тому, законодавством вводиться поняття термінового заборонного припису і обмежувального припису. Це два документа, які ізолюють кривдника від постраждалої особи і її дітей.

Терміновий заборонний припис видається потерпілій відразу ж після фіксації випадку домашнього насильства співробітниками поліції. Діє цей документ десять днів. Протягом цього періоду зловмисникові заборонена будь-яка комунікація з постраждалою. Потім, згідно з судовою постановою, вводиться обмежувальний припис, який діє шість місяців.

Слід зауважити що, основний напрямок діяльності Закону ґрунтується на ефективній взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, з громадськими організаціями та іншими заінтересованими особами.

Управління соціальної політики міської ради, як спеціально уповноважений орган у сфері запобігання та протидії домашньому насильству спільно з органами та установами, на які покладаються функції із здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству організовує та проводить інформаційні заходи, спрямовані на підвищення рівня поінформованості населення про форми, прояви, причини і наслідки домашнього насильства та заохочення до активного сприяння запобіганню домашньому насильству.

З метою підвищення обізнаності громадян нашого міста, представники управління соціальної політики Кам’янської міської ради продовжують проводити інформаційно-просвітницьку діяльність у вищих навчальних закладах міста Кам’янського I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах щодо попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

З початку року, відповідно до затвердженого графіку проведення профілактичних акцій щодо попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2017-2018 навчальний рік, було охоплено понад 110 осіб учнівської та студентської молоді на базі Кам’янського вищого професійного училища та комерційного технікуму Дніпровського державного технічного університету.

Під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів з питань запобігання та протидії домашньому насильству кожному з учасників навчально-виховного процесу доноситься корисна інформація та поради, які допоможуть їм не стати постраждалим від домашнього насильства, подбати про права та безпеку.

До проведення профілактичних робіт залучаються представники служб у справах дітей адміністрацій районів міста, уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України, уповноваженого органу з питань пробації, міського медичного центру здоров’я та медицини спорту, громадських організацій.

Управління соціальної політики міської ради й надалі організовує
та проводить серед громадян міста, у тому числі серед дітей та молоді, інформаційних кампаній щодо запобігання та протидії домашньому насильству, роз’яснення його форм, проявів та наслідків.