Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

ДЕНЬ БАТЬКА

Створено: 2019-06-10 07:36:51Оновлено: 2019-06-10 07:42:17

Наші батьки – найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама – найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх.

Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу.

В Україні День батька є офіційним святом, який відповідно Указу Президента України №274/2019 від 18 травня 2019 року щороку відзначається у третю неділю червня.

Чи варто повторювати, що кожній дитині потрібен батько?

Це либонь одна з тих істин, які не вимагають доказів. Батько є прикладом, хоче він того чи ні. Батько завжди батько, навіть якщо він живе далеко.

Відповідати ролі чоловіка і батька в сучасному суспільстві надзвичайно складна задача.

Тато для дитини не просто рідна людина, а зразок чоловіка, символ мужності, чоловічого начала.

Батько – єдиний герой для дитини, який здатен розігнати тіні і злякати будь-яке чудовисько. З татом у дитини пропадає страх. Тато всемогутній і вразливий, він може все в очах дитини. Роль батька у вихованні дітей велика.

Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей,незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою: мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.

Питання виховання дитини вирішується батьками спільно, крім випадку, передбаченого частиною п’ятою статті 157 Сімейного кодексу України.

Так, в житті трапляються халепи. І можливо, так станеться чи сталось, що ваша пара розлучилась. І тут головне пам’ятати, що розлучились ви як чоловік і жінка, а не як тато і мама. Не змішуйте ролі батька та чоловіка.

Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

У разі, якщо батьки не знайшли порозуміння щодо участі у вихованні дітей, статтею 158 Сімейного кодексу України визначено вирішення органом опіки та піклування спору щодо у часті у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо від неї. Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим до виконання.

Якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними також може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Бережіть себе, свої сімї та зі святом Вас, хороші та чуйні тати!   

 

Служба у справах дітей
адміністрації Дніпровського району
Кам’янської міської ради