Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Кам’янське поділилось досвідом адаптації до змін клімату

Українсько-німецька конференція «Кліматична адаптація: виклики та перспективи на національному, регіональному та місцевому рівні» проходила протягом двох днів у містах Дніпро та Кам’янське. Організатори конференції – Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина та міська громадська екологічна організація «Голос природи». Регіональним партнером заходу виступала Кам’янська міська рада.

Участь у конференції приймало біля 20 чоловік екологи, науковці з різних міст України, громадські організації, а також представники іноземних наукових організацій та генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Вольфґанґ Мьоссінґер.

Перший день конференції був присвячений темам сучасного стану клімату та тенденції кліматичних змін в Україні та Німеччині, а також відображенню кліматичної адаптації в політиці на різних рівнях. Учасники заслухали доповіді науковців щодо змін клімату в Україні та його наслідків, помічених у природних явищах, дізналися про те, як зміна клімату відображується на містах та які кліматичні зміни спостерігаються зокрема у нашому регіоні. Координатори грантових програм поділилися досвідом реалізації проектів з кліматичної адаптації в Україні, а екологи кам’янської організації «Голос природи» презентували розроблений план заходів з адаптації міста до наслідків кліматичних змін. Також в межах конференції учасники дізналися, які заходи для збереження клімату використовуються у різних містах Німеччини.

Другий день екологічної конференції пройшов у Кам’янському.

«Ми хочемо сьогодні саме на прикладі Кам’янського подивитися на виклики, що стоять перед містом і як із ними працюють та показати як місто, що потерпає від складної екологічної ситуації намагається на місці локально робити все можливе, щоб покращити умови життя населення. Добре, що у вас є такі активні неурядові організації, як «Голос природи», які у співробітництві з владою працюють над важливими темами», зазначив генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина Вольфґанґ Мьоссінґер.

Після короткого візиту до міської ради, учасники здійснили об’їзд різних локацій міста, де вже ведеться робота з адаптації до кліматичних змін. Зокрема гості побували у Центральному парку культури та відпочинку, розробленого спеціально під вимоги промислового міста, ознайомилися з роботою з обслуговування внутрішньоквартальних комунікацій по відведенню дощової води на лівобережжі та оглянули майданчик для будівництва полігону по сортуванню сміття.

Сьогодні експерти вважають Кам’янське кліматичним лідером серед інших міст України. Зараз триває процес підготовки та винесення плану заходів з адаптації до зміни клімату на розгляд сесії міської ради. 

10 червня 2019