Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Конкурс для медійного висвітлення теми громадського контролю безпекових органів в Україні

Створено: 2019-06-10 13:36:03Оновлено: 2019-06-10 13:36:29

Представництво Freedom House оголошує конкурс на створення аналітичних оглядів, мультимедійних продуктів та розробку інших журналістських матеріалів для пояснення та висвітлення теми громадського контролю за безпековими службами (Служба безпеки України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство оборони України).

Мета конкурсу – поширити інформацію про те, що таке громадський контроль за безпековими органами, які проблеми та можливості існують в Україні в цій сфері, порівняння міжнародної практики, які кроки необхідні для побудови дієвого механізму для співпраці силових структур та громадянського суспільства задля дотримання прав людини.

У фокусі можливих пропозицій очікується побачити такі можливі теми:

-       огляд ситуації з громадським контролем в Україні;

-       міжнародні практики побудови ефективного громадського контролю над безпековими органами;

-       розслідування проблем, які пов’язані з даною тематикою;

-       ідеї, спрямовані на пояснення того, що таке громадський контроль та співпраця, яким чином від нього виграють як безпекові служби, так і суспільство;

-       мультимедійні матеріали, спрямовані на пояснення чи висвітлення ідеї громадського контролю над безпековими органами, пояснення поняття та інші.

Кінцевий термін подачі заявок – 30 червня 2019 року. Конкурсна комісія вивчить всі подані пропозиції та повідомить учасникам про своє рішення до
31 липня 2019 року включно. Робота над запропонованими матеріалами має початися не пізніше 1 вересня 2019 року. Всі запропоновані матеріали мають бути опубліковані та поширені до 15 грудня 2019 року. В окремих випадках конкурсна комісія може надавати індивідуальні рекомендації учасникам щодо посилення їхньої пропозиції або ж, у виняткових ситуаціях, продовжувати кінцеві терміни публікації матеріалів.

Freedom House в Україні у 2019 році підтримає чотири ідеї щодо висвітлення теми громадського контролю в Україні. В заявці необхідно вказати бажаний розмір винагороди, враховуючи, що максимальна сума – 800 USD у гривневому еквіваленті.

Для розгляду пропозиції конкурсною комісією, необхідно подати:

-       детальний опис пропозиції (шаблон знаходиться у прикріпленому файлі:  opis_propozitsiyi.docx   12.2 КБ);

-       резюме виконавця/виконавців;

-       портфоліо виконавців;

-       заповнені документи надіслати за електронною адресою ukraine@freedomhouse.org.

Концепція громадського контролю полягає у здійсненні демократичного нагляду за діяльністю державних безпекових структур, що має вирішальне значення для забезпечення їхньої підзвітності та прозорості.

Організації громадянського суспільства діють не тільки в якості «сторожового пса демократії», а також визначають індекс задоволення суспільних потреб установами, які відповідальні за громадську безпеку. Такі заходи, як моніторинг діяльності державних органів сприяють цьому процесу.

Забезпечення безпеки в демократичному суспільстві через громадський нагляд за інституціями з боку цивільних осіб та незалежної судової влади стали загальноприйнятими принципами, дотримання яких унеможливлює зловживання. Програми громадської безпеки переважно мають бути спрямовані на забезпечення прав людини та основоположних свобод.

Сьогодні демократичне управління сектором безпеки є встановленою міжнародною нормою, а також необхідною умовою для отримання міжнародної підтримки і співробітництва.

Детальну інформація щодо участі у конкурсі можна знайти за посиланням: https://freedomhouse.org/country/ukraine.