Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Кам’янський клуб документального кіно відкрив 4-й сезон

У юнацькому відділі кам’янської Центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка відкрили 4-й сезон клубу документального кіно з прав людини «DOCUDAYS UA ПРОМЕТЕЙ».

Керівник кіноклубу Наталія Бохан для першого показу сезону обрала кінострічку українських режисерів Миколи Бондарчука та Дмитра Тяжлова «Трудний».

У фільмі, який знято у 2007 році, розповідається про роботу дитячого денного притулку «Місто сонця», який існував у Донецьку, та його вихованців. Головний герой фільму – підліток Василь. У нього є мати і дід, але фактично він їх не шанує та постійно шукає нагоди для втечі з дому. Полишений на самого себе, хлопець викрадає останні гроші у матері та витрачає їх на комп’ютерні клуби, де може перебувати до 4-х діб. Співчуття, допомогу та навчання він отримує лише в приватному притулку для сиріт «Місто сонця».

Учасниками перегляду були співробітники Служби пробації Південного районного відділу поліції та психолог благодійного фонду «Карітас».

Як зазначили присутні, кінофільм «Трудний» окрім високої художньої й естетичної цінності має великий потенціал для обговорення найактуальніших тем, а саме: відповідальність держави та батьків за дотримання та захист прав дитини, недосконалість системи державних закладів для дітей без батьківського піклування, «сирітство» при живих батьках, підліткова ігроманія та дитяче жебрацтво.

10 вересня 2019