Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Координаційна рада з питань розвитку підприємництва у Кам’янському розглядала нагальні питання

У Кам’янському відбулось чергове засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва в місті.

Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Кам’янського міськрайонного  управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Олександр Литовченко розповів членам ради про порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю операторів ринку Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Кількість перевірок визначає порядок, затверджений відповідною постановою Кабінету Міністрів України. Порядок вказує, які бувають ступені ризиків об’єктів. Залежно від того, наскільки ризик великий, визначається й частота перевірок. Сам же ступень ризику встановлюється з урахуванням масштабів об’єкту підприємницької діяльності, особливостей ведення господарства, кількості працівників, додержання вимог безпеки праці та виробництва, тощо. Об’єкти з найвищим ступенем ризику, як-то ринки, заклади громадського харчування, перевіряються не більше 4 раз на рік, з найнижчим – раз на два роки.  

Обговорювали на засіданні координаційної ради й роботу новоствореного відділу праці та соціально-трудових відносин Кам’янської міської ради. Начальник відділу Іван Процик повідомив присутніх про функції відділу, до яких належать повідомна реєстрація колективних договорів підприємств міста та делеговані повноваження держпраці щодо додержання законодавства про працю з 3-ох питань: своєчасність виплати заробітної плати, додержання мінімальних гарантій та оформлення трудових відносин. Як повідомив Іван Процик, за період роботи відділу, інспектори провели чисельні інформаційно-роз’яснювальні та інспекційні заходи, які позитивно вплинули на погашення заборгованості із заробітної плати на певних підприємствах міста, призвели до підвищення зарплатні на приватних підприємствах, сприяли оформленню офіційних трудових відносин.

По закінченню доповідей, підприємці проконсультувалися із фахівцями та обговорили поточні нагальні питання. 

 

10 грудня 2019