Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Звіт про роботу спостережної комісії за період з 04.02.2016 по 15.07.2016

Створено: 2016-08-01 10:36:55Оновлено: 2016-08-01 10:40:37

Адміністрація Заводського району міської ради

 

Звіт про роботу спостережної комісії
за період з 04.02.2016 по 15.07.2016 року

Рішенням виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради від 27 січня 2016 №4 утворено спостережні комісії при адміністраціях районів. Наказом голови адміністрації Заводського району від 04.02.2016 №11 затверджено тимчасовий склад спостережної комісії при адміністрації Заводського району, наказом від 10.05.2016р. №44 «ОД» затверджено постійний склад комісії,  яка:
-  сприяє органам і установам виконання покарань у виправленні і ресоціалізації засуджених осіб та створені належних умов для їх утримання, залучення до цієї діяльності громадських організацій, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян;

 -  організовує виховну роботу з особами, умовно-достроково звільненими від відбування   покарання,  та  громадського  контролю  за  їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;

- надає  допомогу у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

Відповідно до завдань, покладених на комісію, проводилась робота щодо соціального захисту осіб, які звільняються з місць позбавлення волі та повертаються за місцем проживання на територію району.

Так за звітний період на територію району прибуло 3 особи, які звільнилися з місць позбавлення волі та 10 осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання перебували на обліку у попереднього складу комісії. До управління соцзахисту населення району звернулось 7 осіб, з них 6 осіб з питання надання матеріальної допомоги (управлінням було оформлено відповідні пакети документів на надання такої  допомоги з міського бюджету);  6 особам надані направлення до міського центру зайнятості щодо сприяння у працевлаштуванні та роз’яснені їх права щодо забезпечення житлом.

За звітній період  до  комунального закладу соціального захисту «Центр комплексного обслуговування бездомних осіб» Дніпродзержинської міської ради надійшло 25 звернень від зазначеної категорії громадян щодо влаштування.

Протягом звітного періоду спостережною комісією надавались доручення щодо здійснення громадського контролю членам комісії та органам самоорганізації.  В межах громадського контролю були здійснені обстеження та складені 18 актів житлово-побутових умов проживання звільнених осіб, проведено профілактичні бесіди з умовно-достроково звільненими. Даним особам надані консультації щодо оформлення документів, працевлаштування, соціальної адаптації та надані психологічні консультації на час адаптації в новому соціумі з метою попередження рецидивної злочинності.

Спостережною комісією регулярно здійснювався громадський контроль за дотриманням прав і законних інтересів засуджених жінок, відбуваючих покарання в Дніпродзержинський виправній колонії  Дніпропетровської області (№ 34) відповідно до вимог ст. 25 КВК України. Представники спостережної комісії брали участь у засіданнях комісій колонії, на яких розглядались питання щодо зміни  умов тримання  засуджених, умовно-дострокового звільнення їх від відбування покарання, заміни невідбутої частини покарання більш м’яким.

За період роботи спостережної комісії з 04.02.2016 року по 15.07.2016 року відбулося 12 засідань спостережної комісії, розглянуто 33 матеріали,  а саме:

- щодо умовно-дострокового звільнення від  відбування покарання -17 особам;

-   щодо заміни невідбутої частини покарання більш м’яким (обмеження волі) - 12 особам;

- погоджено постанову щодо переведення засуджених до дільниці соціальної реабілітації –  4 особам.

Представники спостережної комісії відвідували колонію з метою вивчення стану матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених, умов їх праці та навчання, стану організації соціально-виховної роботи. 

З метою розвитку та підтримки Дніпродзержинської виправної колонії № 34 Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровській області,  залучення виробничих потужностей до соціально-економічного розвитку міста, враховуючи розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 11.01.2016 № Р-3/0/3-16 «Про затвердження заходів щодо створення нових робочих місць для засуджених та залучення виробничих потужностей установ виконання покарань Дніпропетровської області до соціально-економічного розвитку регіону на період до 2020 року», на виконання розпорядження міського голови від 18.02.2016 № 55-р «Про  затвердження заходів щодо  створення нових робочих місць для засуджених та залучення виробничих потужностей Дніпродзержинської виправної колонії № 34 управління Державної пенітенціарної служби України в Дніпропетровської області до соціально-економічного розвитку міста на 2016-2020 роки» на 23 підприємства, установи, організації району направлено листи щодо можливості укладання довгострокових договорів на виготовлення та постачання продукції Дніпродзержинської виправної   колонії № 34.

Голова спостережної комісії,
заступник голови  адміністрації
Заводського району                                                                                    В.В.КОВАЛЕНКО