Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Краєзнавче товариство «Кам’янське-Дніпродзержинськ» відзначило 10-річний ювілей

10 січня у юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки імені Т.Г.Шевченка відбулось святкове засідання краєзнавчого товариства «Кам’янське –Дніпродзержинськ». Вже 10 років поспіль краєзнавці активно досліджують історію рідного міста та життя його видатних людей.  

«24 грудня  2009 року краєзнавці міста зібралися, щоб заявити про створення свого товариства. Сьогодні я хочу привітати всіх наших колег і партнерів з такою вдалою знахідкою в роботі. Бо не об'єднавшись, не обмінявшись знаннями, мало що вийшло б. За ці роки ми провели більше 137 засідань, з них 23 – виїзних. Але найголовніше, я вважаю, не у цих цифрах, а в тому, що ми перемогли зашкарублість і нелюбов до свого міста. Намагатись побачити в ньому цікаве і незвичайне, дізнатись більше про своїх видатних земляків, – це і є патріотизм і  любов до своєї малої батьківщини», – сказала керівник товариства Тетяна Герасюта.

Вона представила усім присутнім виставку книг, виданих членами краєзнавчого товариства: за роки існування організації їх було видано більше 16.

Із  ювілеєм краєзнавців привітали почесні гості: секретар міськради Олександр Залевський, начальник архівного управління міськради Галина Кулініч, заступник начальника управління культури департаменту з гуманітарних питань міської ради Ірина Вовчек, голова Дніпропетровського обласного краєзнавчого товариства, доктор історичних наук Ігор Кочергін.

Олександр Залевський та Ірина Вовчек вручили подячні листи Тетяні Герасюті та іншим найактивнішим краєзнавцям. До привітань долучилась і керівник міського архіву Галина  Кулініч. «Ми дуже тісно співпрацюємо з краєзнавцями, надаємо їм усі необхідні документи і часто робимо спільні виставки. Зокрема, минулого року ми спільно з краєзнавчим товариством та бібліотекою готували виставку до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара. Вважаю, що така співдружність краєзнавців, бібліотеки та архівістів дуже важлива для того, щоб люди усвідомлювали, що самі є творцями своєї історії», – зазначила вона.

В урочистій святковій атмосфері  відбулась посвята двох молодих архівісток – Вікторії Лаврієнко і Дар’ї Майхват –  у члени краєзнавчого товариства. Також Галина Кулініч виступила з пропозицією заснувати Фонд краєзнавчого товариства, де будуть зберігатися експонати з особистих архівів краєзнавців, присвячені різним пам’ятним подіям у місті і країні.

 

11 січня 2019