Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Канікули по-кам’янському: як у місті відпочивають школярі

З початком шкільних канікул у Кам’янському активно ведеться літня оздоровча кампанія дітей. З 28 травня у місті працюють 30 таборів відпочинку з денним перебуванням на базі закладів загальної освіти, де на першій зміні відпочивають 2564 дитини. У II зміну, з 18 червня по 5 липня, у місті функціонуватимуть 11 таборів, у III зміну, з 8 по 25 липня – три пришкільні табори відпочинку.

Відкриття закладів відпочинку погоджено з Кам’янським міськрайонним управлінням Головного Управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Педагоги переконані: організація літнього відпочинку дітей є складовою безперервного та послідовного процесу виховання. Тож дитячі заклади відпочинку у Кам’янському усіляко створюють умови для педагогічно обґрунтованого, змістовного та цікавого дозвілля дітей, дають їм можливість творчо розвиватися, духовно та інтелектуально збагачуватися, розширювати світогляд.

Для цього у літніх таборах організована різноманітна програма, яка включає в себе долучення дітей до соціального досвіду, створення у таборі відносин співпраці та співтворчості, розвиток творчого потенціалу дитини, залучення її до колективної та індивідуальної діяльності, методична і практична допомога вихователям та керівникам гуртків в організації та проведенні заходів.

Табір із денним перебуванням має потенціал для патріотичного та громадянського виховання особистості у пізнавальній, трудовій, ігровій, художньо-естетичній, фізкультурно-спортивній, екологічній діяльності. Протягом зміни при таборі працюють різноманітні гуртки, де дитина може займатися спортом, художньою працею, музикою, хореографією, театралізацією. З метою розширення та поглиблення знань дітей з англійської, французької, німецької мов в таборах відпочинку педагогами організовано роботу мовних загонів, груп. Усі заняття педагоги розподіляють протягом табірної зміни так, щоб оптимально навантажити дітей.

У планах роботи закладів відпочинку – заходи, присвячені державним та святковим визначним датам.

У таборах відпочинку організовано триразове харчування вихованців з дотриманням термінів реалізації продуктів харчування та готової їжі. Складаючи меню, кухарі роблять акцент на тому, щоб діти поповнили свій організм вітамінами, корисними білками, жирами та вуглеводами. Тому щодня в раціоні відпочиваючих – фрукти, соки, кисло-молочні продукти. Вартість харчування в день на одну дитину складає 45 гривень, з яких 20 гривень – за рахунок міського бюджету.

Загалом розмір батьківських внесків за перебування дитини у пришкільному таборі цього року становить 350 гривень за зміну.

Безкоштовно у таборах перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти-чорнобильці, діти з інвалідністю, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, діти осіб, визнаних учасниками бойових дій, діти, один із батьків яких загинув у зоні проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у зоні проведення АТО, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в АТО. У таборах із денним перебуванням відпочивають 20% дітей відповідних категорій. Також діти пільгових категорій направлені на оздоровлення через департамент з гуманітарних питань та заклади загальної середньої освіти міста в позаміські табори: «Сонячний», смт. Лазурне; «Сонячна соната» та «Зміна», смт. Кирилівка; «Салют», м.Приморськ.

«Літо – чудова пора для того, щоб придивитися до світу навколо й пошукати в ньому те, що зацікавить дитину. Дуже хочеться, щоб наші діти щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій, а літо – це пора для відпочинку», – зазначили у департаменті з гуманітарних питань міської ради.

Сьогодні у Кам’янському проживає біля 25 тисяч дітей, віком від 7 до 17 років, з яких яких більше 17 тисяч – діти пільгових категорій. У 2019 році заплановано оздоровити 17396 дітей, що становить 70% від загальної кількості. Серед них 5709 – діти пільгових категорій. Загалом на організацію літнього відпочинку заплановано 6 мільйонів 926 тисяч гривень.

11 червня 2019