Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Екологічна програма Кам’янського: основні заходи та результати

Сьогодні у Кам’янському діє Екологічна програма міста на 2016-2020 роки, яка передбачає основні заходи щодо запобігання негативному впливу та ліквідації наслідків діяльності підприємств, поліпшення стану атмосферного повітря, поверхневих та підземних вод, ліквідацію підтоплення, іншого забруднення навколишнього природного середовища та охорону довкілля.

Джерелами фінансування заходів Програми є кошти фондів охорони навколишнього природного середовища усіх рівнів та власні кошти підприємств.

Минулого року на реалізацію заходів програми використано понад 7 мільйонів коштів спеціального фонду місцевого бюджету та біля 17 мільйонів коштів державного бюджету.

У мехаж Екологічної програми здійснено заходи щодо захисту населення від факторів радіаційного забруднення навколишнього природного середовища в зоні впливу хвостосховища по вулиці Лазо, виконано роботи по проекту «Створення системи комплексного екологічного моніторингу міста Дніпродзержинська, селищ Таромське і Сухачівка, території зони впливу хвостосховищ».

Основні природоохоронні заходи Екологічної програми міста Камянського на 2016–2020 роки виконуються й промисловими підприємствами міста за рахунок власних коштів. Зокрема, «Дніпровським меткомбінатом» проведено низку заходів з реконструкції та модернізації виробничого обладнання задля поліпшення стану атмосферного повітря. У межах Екологічної програми ремонтні роботи проводились підприємствами «ЮЖКОКС», «ДНІПРОАЗОТ», «Дніпровський коксохімічний завод», «Смоли».

Також у Кам’янському регулярно ведеться й робота з озеленення територій і догляду за зеленими насадженнями. Навесні цього року місто приєдналося до Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою разом», провівши «День довкілля».

За рік було ліквідовано 57 несанкціонованих стихійних сміттєзвалищ, загальним об’ємом відходів більш ніж 11230 тон.

Попри усі проведені роботи, актуальними залишаються такі екологічні проблеми міста, як забруднення атмосфери викидами промислових підприємств та автотранспорту, забруднення водних об’єктів, проблеми щодо поводження з відходами, збереження та збільшення площ зелених насаджень. Міська рада тримає ці питання на контролі та продовжує працювати над покращенням екологічної ситуації в місті.

11 липня 2019