Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Поліція Кам’янського контролює використання зброї на території міста

З метою запобігання та протидії у Кам’янському проявам тероризму, екстремізму, сепаратизму та припинення злочинної діяльності, керівним складом міського відділу поліції розроблено план заходів та забезпечено його реалізацію. Окрему увагу правоохоронці приділили незаконному володінню та використанню зброї.

Так, протягом І-го півріччя підрозділами Камʼянського відділу поліції виявлено 30 фактів незаконного обігу зброї, з яких 29 – вогнепальної. Відомості по кожному факту внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 23 особам повідомлено про підозру у вчиненні правопорушень, повʼязаних із незаконним обігом вогнепальної зброї та вибухівки, 10 із них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Поліцейськими вилучено 13 одиниць вогнепальної зброї, понад 700 одиниць бойових припасів, 1200 грамів вибухових речовин.

Дозвільною системою було перевірено суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана із торгівлею зброєю невійськового призначення та боєприпасів до неї. На території міста працює тільки 1 спеціалізований магазин «Бекас» приватного підприємства «Агроекспорт», яке має ліцензію МВС України на продаж зброї.

З метою забезпечення належного контролю за використанням зареєстрованої зброї та недопущення фактів використання її у злочинних цілях, інспектори поліції з працівниками дозвільної системи здійснювали перевірки власників зареєстрованої зброї щодо дотримання ними встановлених правил її зберігання. Особлива увага з подальшим вилученням дозволів приділялась тим власникам, які порушували встановлені строки перереєстрації належної їм зброї, систематично зловживали спиртними напоями, наркотичними засобами, порушували громадський порядок, схильним до скоєння злочинів, насильства в сім’ї, конфліктним особам.

На сьогодні на обліку дозвільної системи територіальних відділень поліції перебувають 3117 власників мисливської вогнепальної зброї, в особистому користуванні яких зареєстровано 3925 одиниць зброї, а також 21 власник 22 одиниць холодної зброї та 2 власника 2 одиниць пневматичної.

Дозвільною системою Кам’янського відділу поліції у І-му півріччі видано 135 дозволів, з яких 46 – на придбання та зберігання зброї усіх виглядів, 33–  на гладкоствольну зброю та 10 інших видів дозволу.

Було здійснено 30 переоформлень зброї та спецзасобів за місцем їхньої реєстрації з одного громадянина на іншого, пройшли перереєстрацію 125 власників зброї, також перереєстровано 147 одиниць зброї.

Пройшли перереєстрацію 13 власників спецзасобів і 13 одиниць спецзасобів було перереєстровано.

У першому півріччі цього року підрозділами Кам’янського відділу поліції перевірено 497 власників зброї та 87 власників спецзасобів. 70 громадян притягнуто до адміністративної відповідальності. За результатом здійснених перевірок вилучено 28 одиниць зброї та 3 спецзасоби.

Підрозділами Кам’янського відділу поліції встановлено 3 власників зброї та спецзасобів, які порушують громадський порядок, зловживають спиртними напоями, вживають наркотичні речовини з немедичною метою, у яких дозволи на зберігання, носіння зброї та спецзасобів анульовано.

11 липня 2019