Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Обсяг капітальних інвестицій у Кам’янському виріс у 4 рази

За підсумками виконання програми соціально-економічного розвитку міста за І квартал поточного року обсяг капітальних інвестицій за рахунок усіх джерел фінансування становив 581,5 мільйонів гривень і збільшився в 4 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року. На одного мешканця міста обсяг капітальних інвестицій становив 2417,1 гривень (по області – 3966,7 гривень).

Обсяг прямих іноземних інвестицій станом на 1 квітня становив 55,4 мільйонів доларів США або 89,2% до початку 2019 року (по області на рівні). На одного мешканця міста обсяг прямих іноземних інвестицій становив 231 долар США (по області – 1104,3 долари США.

Із метою залучення іноземних інвестицій на реалізацію пріоритетних інфраструктурних інвестиційних проектів місто співпрацює зі світовими й регіональними міжнародними організаціями – NEFCO, Нiмецьким Товариством з міжнародного спiвробiтництва (GIZ) та державною фінансово-кредитною установою Європейського Союзу «Європейський інвестиційний банк» (ЄІБ).

Ведеться робота щодо забезпечення участі міста у проекті «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», що фінансується за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку. На сьогодні відібрані для фінансування 3 субпроекти у сфері розвитку соціальної інфраструктури міста:

- реконструкція дошкільного навчального закладу №27 «Орлятко»;

- центру первинної медико-санітарної допомоги №3 під міський центр з профілактики та боротьби зі СНІДом;

- реконструкція малої арени стадіону «Перемога».

Визначений обсяг субвенції з державного бюджету на реалізацію проектів становить 88,1 мільйонів гривень.

Попередньо узгоджено 2 субпроекти у сфері соціальної інфраструктури міста («Пул 4») – реконструкція будівель гімназії №11 та колегіуму №16 на загальну суму близько 192,6 млн.грн.. Зараз за рахунок коштів державного (4,8 млн.грн) та міського (963,3 тис.грн) бюджетів ведеться робота з підготовки тендерної документації.

У рамках програми Німецького товариства з міжнародного співробітництва GIZ «Підтримка територіальних громад у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» за рахунок грантових коштів завершується реалізація 4-х проектів:

-реконструкція будівлі дитячого садка під комунальний заклад «Санаторний дошкільний навчальний заклад» (ясла-садок) №43 «Зоренька» (вартість проекту 23,3 млн.грн),

-реконструкція середньої загальноосвітньої школи №9 (22 млн.грн),

-реконструкція 2-х будівель територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) – у Дніпровському районі (10,0 млн.грн).

У межах проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ-V» за рахунок інвестицій Українського фонду соціальних інвестицій у сумі 35,1 мільйонів гривень завершено реконструкцію гуртожитку по просп. Конституції, 32 під соціальне житло, введено в експлуатацію 36 квартир. У вересні планується заселення до оновленого гуртожитку громадян з числа внутрішньо переміщених осіб.

За рахунок коштів гранту Світового банку «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проект з відновлення та розбудови спроможностей» у місті реалізовано проект «Створення центру медичної реабілітації учасників бойових дій, зокрема, учасників АТО та інших пільгових груп на базі комунального закладу «Кам’янська міська лікарня №5» на суму 430,3 тисяч доларів США (11,2 млн.грн).

 

11 вересня 2019