Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

11 жовтня – Всесвітній день зору

За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 284 млн. людей мають проблеми з зором, з них 39 млн. не бачать зовсім. Хвороби очей вражають більше 19 млн. дітей. Близько 80% випадків сліпоти можливо було б попередити в випадку своєчасного лікування.

Зір – одна з фізіологічних функцій сенсорної системи, за допомогою якої людина отримує 80 – 90% інформації, про навколишній світ. Ця інформація необхідна не лише для повноцінного існування та орієнтування людини, але і для естетичного сприйняття світу, реалізації прагнень.

Провідними причинами хронічної сліпоти є:  глаукома, катаракта, вікова дегенерація, помутніння рогівки, трахома та захворювання очей у дітей (наприклад, викликані  дефіцитом вітаміну А). У світі все частіше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, яку викликає неконтрольований діабет.

Найбільш поширена сліпота від глаукоми . Щорічно вона вражає очі однієї особи з тисячі людей у віці старше 40 років, 15% сліпих людей втратили зір саме від глаукоми. Загальна кількість людей, яка страждає від цього захворювання у віковій категорії 40 -45 років – складає 1,5 – 2 %. Проте глаукома може виникнути і у значно молодшому віці. Незважаючи на прогрес у методах лікування, глаукома залишається однією з головних причин зниження зору і невиліковної сліпоти.

У Кам’янському за 9 місяців 2018 рокуна диспансерному обліку знаходиться 1171 хворий на глаукому, вперше виявлено 81 особу(станом за 9 місяців 2017р.на диспансерному обліку знаходилось 1162 хворих на глаукому, вперше виявлено 70 осіб).    

Для надання офтальмологічної допомоги у місті працює 10 офтальмологів для дорослих та 2 для дітей. Усі офтальмологічні кабінети оснащені необхідними засобами для своєчасної діагностики.

 

 

11 жовтня 2018