Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Досягнення та пріоритети Кам’янських освітян

31 жовтня директор департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради Тетяна Онищенко провела брифінг для ЗМІ, на якому висвітлила пріоритетні напрямки роботи в освітній галузі, озвучені Міністром освіти і науки України Ганною Новосад під час робочого візиту до Дніпропетровської області та останні досягнення кам’янських освітян.

Як зазначила Тетяна Онищенко, мета робочого візиту Міністра освіти і науки України до Дніпропетровської області полягала у детальному знайомстві з системою роботи освітньої галузі. На сьогодні саме на Дніпропетровщині працює чимало пілотних проектів у галузі освіти. Крім цього, наш регіон –передовий у реалізації Нової української школи.

Під час наради міністра Ганни Новосад з керівниками департаментів освіти області були обговорені три основні пріоритетні напрямки роботи Міністерства освіти України, які реалізовуються і у Кам’янському.

Перший – оптимізація мережі освітніх закладів. У першу чергу це стосується територій, де у навчальних закладах класи не укомплектовуються повністю. На сьогодні у Кам’янському середня наповнюваність класів складає 28 учнів, що повністю відповідає нормативам. Усі школи повністю укомплектовані.  

Другий пріоритетний напрямок – реалізація Нової української школи, де створюється сучасне освітнє середовище. За програмою НУШ у місті – 101 перший клас (2730 учнів), 100 других класів  (2787 учнів), 93 третіх (2549 учнів) та 96 четвертих (2562 учнів). На забезпечення потреб Нової української школи у 2019 році було виділено більше 5 мільйонів гривень з державного та міського бюджетів, за рахунок яких придбали дидактичні матеріали, комп’ютерне обладнання, мультимедійний контент для початкових класів, а також сучасні меблі. За рахунок субвенцій державного бюджету у школах міста було обладнано 21 предметний кабінет та 8 ресурсних кімнат. Що ж стосується підготовки педагогів до роботи за новою програмою, то 390 вчителів початкових класів міста отримали сертифікати про проходження курсів НУШ. 14 міських педагогів мають статус тренерів і навчають колег на базі міста. Таким чином, за показниками навчальних закладів Кам’янського завдання, поставлені перед освітянами Новою українською школою у місті виконані на 100% – зазначила Тетяна Онищенко.

Третій напрямок – створення Академічних ліцеїв. Згідно з Законом про освіту до 2027 року на базі навчальних закладів повинні створити академічні і професійні ліцеї. Міністр освіти і науки України ставить за мету створити такі ліцеї до 2024 року. Академічні ліцеї є базовим навчальним закладом, де отримуватимуть освіту не тільки учні шкіл тієї місцевості, на якій розташований навчальний заклад, а й діти зі шкіл найближчих селищ.

На сьогодні у Кам’янському, зазначила Тетяна Онищенко, під критерії класичного академічного ліцею підпадає технічний ліцей імені Анатолія Лигуна з потужною матеріальною та технічною базою, який співпрацює з нашим технічним університетом.

Нагадаємо, що у межах візиту Міністр освіти і науки України Ганна Новосад відвідала 3 навчальні заклади на Дніпропетровщині, серед яких 2 – в обласному центрі, а також новий дитсадок у селищі Романкове.

01 листопада 2019