Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Рейдові заходи служби у справах дітей адміністрації Заводського раойну восени 2017 року

Створено: 2017-12-01 12:39:35Оновлено: 2017-12-04 06:31:24

Восени 2017 року, з метою проведення профілактичних заходів по виявленню дітей, які знаходяться у групі ризику (самовільно залишили постійне місце проживання та знаходяться у середовищі, де існує реальна загроза здійснення проти дитини або дитиною адміністративних та кримінальних дій), працівниками служби у справах дітей адміністрації Заводського району Кам’янської міської ради проведено 17 рейдових заходів, а саме:
- 6 рейдів «Діти вулиці»,
- 10 рейдів „Сім’я”;
- 1 рейд „Урок”.

Під час рейдових заходів „Сім’я” обстежувались житлово-побутові умови проживання 28 дітей, які потрапили у поле зору служби, та 52 дітей, які перебувають на обліку служби у справах дітей; перевірялась їх забезпеченість сезонним одягом та взуттям, шкільною формою та канцелярським приладдям, їжею та іншими необхідними речами для повноцінного зростання та виховання. Відповідно до особистих потреб дитини та сім’ї, проводилась профілактично – виховні та роз’яснювальні бесіди. Особливу увагу батьків звертали на наслідки безвідповідального батьківства. Дітям відповідного віку було роз’яснено про необхідність терміново повідомляти працівникам служби у справах дітей про насилля чи жорстоке ставлення по відношенню до них. 

За результатами проведення рейдових заходів у 9 сім’ях, де виховується 21 дитина, виявлено факти ухилення батьків від належного виконання батьківських обов’язків, у 2 сім’ях, де виховується 7 дітей, виявлено стабільне значне покращення. Також 21 дитину було поставлено на облік служби, 7 дітей знято з обліку з позитивним результатом.

Під час проведення рейдових заходів «Діти вулиці» в районі  магазину «Черемшина», що розташований на перетині вулиць Спортивної та Васильєвської, та в районі  торгівельного центру «Фуршет» по проспекту Тараса Шевченка виявлено дітей, які жебракували. Після з'ясування місця проживання дітей встановлено, що сім’я багатодітна (всього семеро дітей, походять з Ромської етнічної меншини України), винаймають однокімнатну квартиру на території Заводського району міста. Батько помер, мати безвідповідально ставиться до виконання батьківських обов’язків. Дітей поставлено на облік служби у справах дітей як таких, які перебувають у складних життєвих обставинах, проживають у сім’ї, де батьки безвідповідально ставляться до виконання батьківських обов’язків. За сприянням служби у справах дітей 5 старших дітей сім’ї влаштовано до 1 класу КЗ «Середня загальноосвітня школа №6» Кам’янської міської ради. Після вирішення питання госпіталізації матері до КЗ «Кам’янський протитуберкульозний диспансер» ДОР» дітей за клопотанням служби влаштовано до КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кам’янської міської ради», де діти перебувають по теперішній час.

Крім цього, під час рейдових заходів «Діти вулиці» 2 малолітніх дітей було виявлено у підвальному приміщенні буд.20 по просп.Аношкіна. Після встановлення місця проживання прабабусі та матері дітей малолітніх повернено в сім’ю, але питання виконання матір’ю батьківських обов’язків взято на контроль служби.

Під час рейдових заходів „Урок” дітей, які без поважних причин не відвідують навчальні заклади, виявлено не було.

У подальшому, з метою захисту прав дітей, служба у справах дітей адміністрації Заводського району Кам’янської міської ради продовжить профілактичну роботу у напрямі попередження безвідповідального батьківства та своєчасного виявлення фактів порушення прав дітей.