Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Медики попереджають про небезпеку кору

У Дніпропетровській області, як і в Україні в цілому, за останні три місяці ускладнилася ситуація  щодо захворюваності на кір.

Як повідомили у міському центрі здоров’я та медицини спорту, наразі у Кам′янському епідемії кору немає, останній випадок було зафіксовано у жовтні 2017 року. Для недопущення розповсюдження хвороби лікарі звертають увагу на важливість щеплень. Адже основний спосіб профілактики цієї інфекції – активна імунізація(вакцинація).

Вакцинацію проти кору проводять дітям, підліткам, нещепленим раніше і дорослим у віці до 35 років за рекомендацією лікаря. Тим, хто контактував із хворим на кір, при цьому раніше не хворів і не має щеплення проти цієї інфекції, можливе проведення пасивної імунізації (введення імуноглобуліну).  Впродовж перших днів після контакту це може захистити від хвороби або зменшити її наслідки.

У тих, хто переніс кір, імунітет залишається на все життя. Повторні захворювання рідкісні, імовірно, не більше 1-2%.

Для кору характерні зимова та весняна сезонність і періодичність захворюваності. Частіше хворіють ті, хто перебуває в організованих колективах.

Важливо пам'ятати, що хвороба розпочинається із симптомів застуди: температура 38-40 градусів, різка слабкість, відсутність апетиту, сухий кашель, нежить. Пізніше з'являється кон'юнктивіт (запалення слизової оболонки ока). На 3-4 день з'являється  висип.

При появі перших ознак кору необхідно своєчасно звернутись до лікаря та неухильно виконувати його рекомендації.

12 січня 2018