Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському керівники дошкільних закладів ділились досвідом роботи

Нещодавно у кам’янському ДНЗ-ЦРД № 35 «Попелюшка» відбувся семінар для завідувачів закладів дошкільної освіти на тему «Інформаційно-комунікаційні технології в системі заходів супроводження дитини з особливими освітніми потребами». Захід ініційований департаментом з гуманітарних питань з метою обміну досвідом роботи щодо формування інформаційно-освітнього середовища, впровадження інформаційно-комунікативних технологій (ІКТ) в освітній та корекційно-розвивальний процеси, підвищення мотивації до використання цих технологій у діяльності закладів.

Завідувач дошкільного закладу «Попелюшка» Вікторія Кучер у привітальному слові наголосила, що колектив дитсадка радо зустрічає гостей та залюбки поділиться тим досвідом, який напрацювали педагоги.

Відкриваючи семінар, головний спеціаліст департаменту з гуманітарних питань міської ради  Юлія Попова, актуалізувала проблему інформатизації освіти як чинника розвитку інноваційного дошкільного закладу та акцентувала увагу керівників на важливості формування ІКТ-компетентності педагогів, що є вимогою часу.

Інформаційно-освітній блок семінару розпочався відеофільмом «У просторі дитинства «Попелюшка» –  виховуємо, навчаємо, розвиваємо», під час перегляду якого присутні познайомились з системою корекційно-розвивальної роботи закладу, специфікою роботи корекційних педагогів.

Вихователь-методист закладу Лідія Сєлуянова у виступі-презентації зазначила, що використання ІКТ – один із ефективних засобів поліпшення якості освіти. Також вона підняла гостре питання забезпечення якісним медіапродуктом корекційно-розвивального простору дошкільного закладу, який би задовольняв потреби дітей відповідно до вікових особливостей. Вчитель-дефектолог Тетяна Мінченко презентувала власний досвід роботи на тему «Електронне документування – альтернатива ведення документації корекційних педагогів».

У пізнавально-практичному блоці семінару вчителями-логопедами були представлені індивідуальні форми роботи у напрямках корекції звуковимови дітей із загальним недорозвиненням мовлення,  розвитку зорово-моторних координацій дітей з вадами зору,  використання мнемотехнічних прийомів у розвитку пам’яті та мислення дітей тощо.

Керівники відвідали міні-музей текстильної іграшки народної майстрині, автора колекції ляльок-мотанок та інших текстильних іграшок Тетяни Мінченко і на згадку кожен з гостей отримав ляльку-мотанку «Благополучниця».

​​​​​​​Також учасники заходу мали можливість прийняти участь в апробації варіативних лікувальних, корекційно-розвивальних комп’ютерних програм, ігор та завдань, ознайомитись з медіапродукцією різних компаній та сайтів, яку доцільно використовувати в корекційно-розвивальному просторі закладу.

Насичена програма закінчилася незабутньою музично-пізнавальною подорожжю «Я у Світі» з використанням ІКТ. Цікаве бачення теми входження дитини у світ та ролі матері  у пізнанні цього світу представили на розсуд глядачів талановиті діти та співробітники закладу.

12 лютого 2018