Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Кам’янчан запрошують на виставку «Три революції в історії незалежної України»

У Музеї історії міста Кам’янське з 12 лютого буде представлено виставку «Три революції в історії незалежної України», присвячену найбільш знаменним, героїчним і трагічним, водночас, подіям в Україні періоду проголошення та становлення незалежності на межі ХХ – ХХІ століть, що вже увійшли в історію нашої держави як революції.

Майже 30 років тому упродовж двох тижнів, з 2 по 17 жовтня 1990 року на Хрещатику в Києві з політичними вимогами змін у державі голодували українські студенти. 15 років тому на Майдані Незалежності розгорнулася  «Помаранчева революція», поштовхом до якої стала фальсифікація виборів Президента.

І вже 5 років виповнилося з того часу, коли в центрі Києва пролилася кров «Небесної сотні»  під час відстоювання українським народом своєї гідності, права на свободу вибору та незалежність.

В основу виставки покладено велику кількість світлин, документів, речових свідків тих подій, переданих на довічне зберігання до фондів Музею учасниками трьох революцій. Серед представлених матеріалів фото і документи Олега Баркова, одного з керівників студентського руху, учасника голодування; світлини наших городян-учасників «Помаранчевої революції». «Революція Гідності» відображена листівками, саморобними захисними обладунками майданівців, прапорами, фрагментами зброї, світлинами подій, збереженими для історії   фотографами Сергієм Петренко і Сергієм Гляненко. Включено також  демонстрацію відеохроніки  Євромайдану.

Виставка буде експонуватися до 31 березня.

20 лютого, на День пам’яті Героїв Небесної сотні,  запрошуємо всіх небайдужих кам’янчан до музею на захід тематичний вечір «Революція Гідності: Кам’янський вимір».

 

12 лютого 2019