Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Кам’янчани завоювали бронзову медаль і кубок на молодіжному Євро з шашок-100

Із 1 по 9 серпня в Варшаві (Польща) відбувався молодіжний чемпіонат Європи з міжнародних шашок. Делегацію із Кам’янського на престижних інтелектуальних іграх представляли троє тренерів ДЮСШ №2 і ДЮСШ №3 та п’ятеро їхніх вихованців.

Близько 300 спортсменів із 15 країн змагалися у 5 вікових категоріях серед юнаків і дівчат. Особисто-командні змагання проводилися в трьох видах програм – класичній («класика»), швидкій («рапід») і блискавичній («бліц»). Спортсмени боролися як за медалі в своїх вікових категоріях, так і за командний результат, який формувався за підсумками виступів усіх представників (не більше 3-х в одній віковій групі) від своїх країн.

Медаль в особистому заліку вдалося завоювати лише одну – у швидкій програмі чемпіонату Європи бронзовим призером став першорозрядник Іван Суров (ДЮСШ №3, тренер Альона Губарєва). До призової трійки близькі були ще троє спортсменів із дитячо-юнацької спортшколи №2 – майстер спорту Віра Попруга (тренер Дмитро Савінський), першорозрядники Андрій Блоха (тренер Ігор Губарєв) і Андрій Махонін (тренер Олена Коротка). 10-е місце в активі майстра спорту Данііла Агаркова (ДЮСШ №2, тренер Дмитро Савінський).

Іван Суров нещодавно став переможцем престижного міжнародного дитячого турніру Riga Open Juniors (до 10 років), який напередодні молодіжного Євро проходив у столиці Латвії. В одноденному «рапіді», де боролися 52 спортсмени з 10 країн світу, найбільш рейтинговому шашкісту у віковій категорії B10 («юні надії» до 10 років) вдалося завоювати бронзову медаль, пройшовши всю 9-матчеву дистанцію без поразок.

У віковій категорії G16 («кадети» до 16 років) Віра Попруга боролася за нагороди з 33-ма спортсменками з 10 країн. За підсумками 9-ти турів «бліцу», де кожна партія триває до 15 хвилин, українка і дві росіянки фінішували з однаковою кількістю набраних очок – по 12. Для визначення бронзового призера суддям довелося рахувати додаткові показники. У підсумку, Віра Попруга посіла 5-е місце.

Схожа картина спостерігалася і у віковій категорії B13 («молодші кадети» до 13 років) «рапіду», де грав Андрій Блоха і ще 49 шашкістів з 10 країн. Матч у швидкій програмі триває близько години, було зіграно 9 партій. За підсумками турніру Андрій набрав 13 очок, поділивши місця з 2-го по 4-е. Але, на жаль, і тут додаткові параметри були не на користь України – у цій категорії Кам’янське залишилося без медалі.

У найпрестижнішій програмі чемпіонату Європи – класичній, – у віковій категорії B10, де грало 30 спортсменів з 11 країн, довгий час в призовій трійці йшов Андрій Махонін. Позбавила можливості боротися за медаль поразка в 6-му турі. Незважаючи на відмінний результат на фініші – 5 набраних очок з 6, кам’янчанин не зміг наздогнати конкурентів. З 12 очками він поділив 4-5 місця, зайнявши 5-е місце за додатковими критеріями.

Універсальну гру в усіх трьох програмах турніру продемонстрував майстер спорту Данііл Агарков. Граючи у віковій категорії B16 («кадети» до 16 років) з 42-ма представниками з 12-ти країн Європи, кращого результату він досяг в «рапіді», поділивши місця з 8-го по 11-е та розмістившись на 10-му рядку підсумкової турнірної таблиці.

Четверо кам’янчан – Данііл Агарков, Віра Попруга, Андрій Блоха і Андрій Махонін увійшли до складу молодіжної збірної України, яка в командному заліку стала бронзовим призером чемпіонату Європи. Всього ж в особистому заліку на рахунку українців 8 медалей – 3 золоті, 3 срібні та 2 бронзові.

До чемпіонату Європи спортсменів готували тренери ДЮСШ №2 Ігор Губарєв, Дмитро Савінський, Олена Коротка і тренер ДЮСШ №3 Альона Губарєва.

12 серпня 2019