Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському запобігають дитячій бездоглядності та насильству в родинах

Протягом першого півріччя у Кам’янському реалізовано низку заходів, спрямованих на зменшення рівня дитячої бездоглядності та випадків насильства в родинах.

З метою проведення ранньої профілактики, запобігання дитячій бездоглядності та виявлення дітей, які жебракують, службами у справах дітей Кам’янського спільно з уповноваженим підрозділами внутрішніх справ здійснено 89 рейдів: «Діти вулиці», «Сім’я», «Урок», «Батьки та діти», «Бездоглядна дитина». 

Також службами спільно із іншими суб’єктами соціальної роботи з дітьми здійснювався контроль за умовами проживання дітей, котрі перебувають у складних життєвих обставинах, проводились роз’яснювальні бесіди з батьками щодо недопущення неналежного виконання батьківських обов’язків відносно своїх дітей. За перше півріччя поточного року фахівцями була відвідана 631 родина та складені відповідні акти обстеження умов проживання.

Поліцейськими Кам’янського відділу поліції проводився статистичний аналіз причин та мотивів правопорушень і злочинності серед дітей, вносились пропозиції виконавчим органам міської ради щодо запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню правопорушень дітьми, забезпечувалась ефективна робота із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах, проводились профілактичні заходи щодо запобігання насильству в родинах. Виявлені правопорушники понесли адміністративну відповідальність.

Від Кам’янського відділу поліції до управління соціальної політики міської ради на розгляд та опрацювання надійшло 222 спеціальні картки обліку факту вчинення насильства в родині. Фахівцями із соціальної роботи Кам’янського міського центру для сімʼї, дітей та молоді здійснено оцінку потреб дитини та її батьків у 122 родинах, у результаті чого на підставі актів 17 сімей взято під соціальний супровід, як такі, що опинились у складних життєвих обставинах.

Також постійно ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота серед молоді міста. З метою відродження здоровʼя нації та виховання у дітей справжніх людських цінностей, активної життєвої позиції, спрямованої на утвердження здорового способу життя та профілактики негативних явищ, за сприянням управлінням молоді та спорту міської ради у 10 закладах середньої, професійно-технічної та вищої освіти міста проведено інформаційну акцію «Вибір за тобою» для більш ніж 700 учнів та студентів.

Для молодих людей міста регулярно проводились інформаційні заходи щодо запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, пропаганди ненасильницької поведінки, нетерпимого ставлення до домашнього насильства, рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків у місцевій громаді.

12 серпня 2019