Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському пройшло засідання Духовної ради

11 жовтня у будівлі Кам’янської міської ради відбулося засідання Духовної ради церков та релігійних організацій міста, яка об’єднує представників різних християнських конфесій.

У засіданні взяли участь секретар міської ради Олександр Залевський, радник міського голови Руслан Бондаренко, начальник відділу інформаційної діяльності та взаємодії з громадськістю міської ради Юрій Бережний.

На початку черги денної члени Духовної ради розглянули низку організаційних питань. Зокрема, до складу ради введено секретаря Кам’янського єпархіального управління Української православної церкви архідиякона Макарія та настоятеля парафії Матері Божої Неустанної Помочі Української греко-католицької церкви отця Михайла. Також було запропоновано внести відповідні зміни до розпорядження міського голови про утворення Духовної ради.

Згідно з положенням про Духовну раду було обрано її голову на наступні три місяці. Ним став пастор церкви євангельських християн-баптистів В’ячеслав Бойченко.

На засіданні обговорювалася можливість проведення різними конфесіями спільних соціальних заходів, свят, фестивалів, спрямованих на об’єднання суспільства та покращення духовного життя міста. З цього питання виступив єпископ церкви «Еммануїл» Вадим Шипілов. Він звернувся до християнських церков міста з пропозицією разом проводити такі заходи на Різдво, Великдень та інші свята.

Вадим Шипілов навів приклад Запоріжжя, де протягом різдвяних свят щодня на великій сцені різні релігійні конфесії представляють свої святкові програми. Також нещодавно в Києві пройшов День подяки, який об’єднав чимало протестантських церков.

Секретар міської ради Олександр Залевський порадив підготувати на ім’я міського голови відповідне звернення і визначитися з пропозиціями, щоб передбачити такі заходи в єдиному міському плані святкування Нового року та Різдва.

Наступне питання стосувалося благодійної допомоги незаможним верствам населення. Як наголосив директор організації «Новий час» Максим Стрельцов, економічна скрута в країні призвела до катастрофічного зубожіння людей. Особливо важко доводиться пенсіонерам, інвалідам, багатодітним родинам, самотнім матерям та іншим найменш захищеним громадянам. Останнім часом організація стикається з випадками, коли люди елементарно голодують.

Керівник «Нового часу» закликав церкви міста об’єднати зусилля у справах милосердя: влаштовувати безкоштовні обіди, а взимку – ставити намети, де незаможні люди зможуть отримати їжу.

Представники релігійних організацій міста розповіли про свої благодійні програми. Священнослужителі зазначали: важливо надавати допомогу тим, хто дійсно її потребує, а не асоціальним елементам, яких цілком влаштовує їх спосіб життя.

На засіданні було розглянуто й екологічне питання: члени ради підтримали ініціативу представників парафії УГКЦ направити звернення керівництву Дніпровського металургійного комбінату стосовно забруднення довкілля підприємством.

Духовна рада церков та релігійних організацій міста створена в 2015 році з метою забезпечення належних умов для захисту прав і законних інтересів релігійних організацій, утвердження принципів свободи совісті та рівності віросповідання. Діє на громадських засадах як консультативно-дорадчий орган для об’єднання зусиль релігійних організацій Кам’янського.

12 жовтня 2017