Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Кам’янські лікарі попереджають про небезпеку ботулізму

З початку 2018 року в Україні зареєстровано 84 випадки ботулізму, внаслідок яких постраждало 97 людей, 8 з них померли. Випадки ботулізму зареєстровано майже в усіх регіонах України. Переважна більшість захворілих вживали рибну продукцію, зокрема рибу в’ялену, виготовлену в  домашніх умовах самостійно або придбану у місцях несанкціонованої торгівлі.

У Кам’янському протягом 2018 року випадків ботулізму не зареєстровано. Однак фахівці міського центру здоров’я та медицини спорту попереджають мешканців про небезпеку цього захворювання.

Ботулізм – гостре  харчове отруєння, яке виникає в результаті вживання в їжу продуктів, що містять мікробний токсин ботулінум.

Мікроби ботулізму у вигляді спор виявляються часто на поверхні сільськогосподарських продуктів – овочів і навіть фруктів. Бацили ботулізму за сприятливих (анаеробних) умовах виробляють речовину – токсин, який за силою своєї дії на організм людини і тварин є найсильнішою отрутою.

Основною властивістю ботулотоксину є висока стійкість до дії ферментів, що знаходяться в шлунковому соку, до низьких температур, до консервантів. В той же час, токсин нестійкий до високих температур (кип'ятіння, стерилізації).

Медики закликають містян не купувати і не вживати виготовлені у домашніх умовах консерви, в’ялену, копчену, солену рибу та інші продукти харчування, придбані в місцях несанкціонованої торгівлі та у приватних осіб. Також слід відмовитись від виготовленої риби самостійно в домашніх умовах.

Захворювання ботулізмом починається із загальної слабкості, головного болю, запаморочення, виникає почуття тривоги, а потім проявляються очні симптоми: двоїння предметів, ослаблення чіткості (предмети бачаться в тумані, сітка перед очима). Хворі втрачають голос, ковтання стає важким або зовсім неможливим. Головним, що вражає токсин ботулізму, є нервова система. Розвивається неврологічна симптоматика.

Звертаємо особливу увагу, що при перших симптомах необхідно терміново звернутись за медичною допомогою. Хворих негайно госпіталізують та вводять протиботулінічну сироватку.

 

12 жовтня 2018