Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському активно впроваджується STEM-освіта

10 січня у Кам’янському на базі середньої загальноосвітньої школи №25 відбувся семінар-нарада для заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему «Актуальні напрями в освіті. STEM-освіта в умовах сучасної школи».

Роботою керувала методист департаменту з гуманітарних питань міської ради Тетяна Коваленко.

Основні напрямки семінару були присвячені розкриттю сутності STEM-освіти та її співвіднесення з навчальними дисциплінами; змісту та напрямкам теоретичної частини STEM-освіти; практичному впровадженню STEM-освіти у заклади освіти.

Щедро ділились своїм досвідом роботи з цього напрямку заступники директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Станція юних техніків» Олена Зубрицька «STEM-освіта – від цікавої науки до справи життя»; комунального закладу «Будинок творчості дітей та юнацтва» Валентина Розумна «Електронне конструювання» та НВК №25 «Волошка» Тетяна Юрченко «Використання ЛЕГО-технологій в освітньому просторі НУШ».

Із захопленням провели майстер-класи і керівники гуртків цих навчальних закладів. Учасники наради ознайомились з технікою моделювання 3-D будинків, тренувались у виготовлені флексогонів, вирішували приклади з дробами за допомогою LEGO – конструктора, переконались, що методика «Шість цеглинок 2.0» дозволяє стимулювати розумову діяльність.

STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

У STEM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура та індустріальна естетика і т.д.). Тому що майбутнє, засноване виключно на науці, навряд чи когось порадує. Але майбутнє, яке втілює синтез науки і мистецтва, хвилює нас вже зараз. Саме тому вже сьогодні потрібно думати, як виховати кращих представників майбутнього.

13 січня 2020