Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Ринок праці Кам’янського: аналіз ситуації минулого року

Протягом 2019 року у Кам’янському міському центрі зайнятості перебувала на обліку та отримувала послуги 20791 особа, в тому числі 12276 безробітних осіб. Офіційний рівень безробіття у минулому році дорівнював 2,1%.

Протягом року було працевлаштовано 7776 осіб, з яких – 5745 осіб за направленням служби зайнятості, 2031 – за договорами цивільно-правового характеру та самостійно.

У 2019 році середня тривалість пошуку роботи без урахування терміну проходження профнавчання складала 110 днів. Навантаження на 1 вільне робоче місце – 6 осіб.

Протягом минулого року власну справу шляхом отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для підприємницької діяльності відкрили 14 осіб, які отримали 488 тис.грн., з них 9 – жінки, 7 – молодь до 35 років.

Професійне навчання на замовлення роботодавців у січні-грудні 2019 року проходило1194 осіб.

За підсумками минулого року, зазначили у Центрі зайнятості, основною проблемою на ринку праці міста та села залишається дисбаланс між попитом та пропозицією. Так, протягом 2019 року на 5% збільшилась кількість осіб з вищою освітою, які звертаються до центру зайнятості за пошуком роботи, зменшилась кількість осіб з професійно-технічною освітою на 6%, тоді коли  кількість пропозицій за робітничими професіями збільшилась практично у 2 рази; на 12% збільшилась кількість осіб перед пенсійного віку, переважно жінки. 

Серед вакансій, що пропонують у міському центрі зайнятості найбільшу кількість складають робітничі професії (водії, слюсарі, охоронники), за ними – вакансії для службовців (бухгалтери, економісти, інженери, вихователі, вчителі), осіб без спеціальної підготовки та інвалідів.  

 

13 січня 2020