Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському триває тижневик боротьби з меланомою

З метою профілактики, пропаганди здорового способу життя, зниження захворюваності і смертності від злоякісних новоутворень шкіри серед населення у Кам’янському з 10 по 17 травня проводяться заходи з нагоди Всеукраїнського дня меланоми.

Близько 25% усіх злоякісних пухлин складають захворювання шкіри. Вони займають друге місце у структурі онкологічної захворюваності. Рак шкіри виникає переважно на відкритих частинах тіла, понад 70% пухлин розвиваються на обличчі.

У 2018 році у нашому місті зареєстровано 18 випадків захворювання на меланому.

Захворювання розвивається через пігментні клітини шкіри – меланоцити, а також з родимих плям (їх часто називають пігментними невусами). Даному виду онкології притаманний стрімкий розвиток, а на пізніх стадіях – ураження внутрішніх органів. Тому важливо вчасно виявити новоутворення і вибрати правильну тактику лікування, щоб допомогти пацієнту назавжди позбутися хвороби.

Запідозрити хворобу можна, виявивши асиметричну пігментацію. Остаточний діагноз ставлять тільки після проведення біопсії. Новоутворення видаляють за допомогою хірургії, методом висічення. У якості профілактики рекомендується видалити всі пігментні плями з ознаками малігнізації. У жодному разі не можна позбуватися родимок в домашніх умовах.

З метою профілактики не рекомендується довго перебувати на сонці і відвідувати солярії, обов’язково користуватися влітку сонячними окулярами. Також потрібно хоча б раз на рік проходити загальний медичний огляд.
Якщо ви помітили на своїй шкірі якісь зміни, звертайтесь за допомогою до сімейного лікаря.

У місті Кам’янське всі бажаючі можуть пройти обстеження і отримати консультативну допомогу в онкодиспансерному відділенні Кам’янської міської лікарні №9 за адресою: пр-кт Аношкіна, 72.

13 травня 2019