Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Школярі Кам’янського побували на екскурсії у поліції

На початку червня в рамках навчальної практики учні 5-х класів НВК №13 Кам’янського були запрошені на екскурсію до міського відділу поліції.

Поліцейський — одна з найбільш важливих, відповідальних і небезпечних професій у світі. Інспектор поліції ювенальної превенції, старший лейтенант поліції Олена Рудік з іншими представниками поліцейського підрозділу молодіжної превенції, інспекторами поліцейського відділу нашого міста тепло зустріли 30 дітлахів. Вони познайомили школярів з роботою поліцейських і допомогли дітям зрозуміти, що поліція — не караючий орган, а правозахисний.

Потрапивши на територію відділку, діти, ніби заворожені, дивилися навкруги, їх цікавило все: які вимоги пред’являються до поліцейських, якими якостями вони повинні володіти, як виїжджають на місце пригоди працівники поліції, як знешкоджують злочинців, яким чином можна захистити себе, які наслідки у випадках  перевищення самооборони. Про все це та про правила безпечної поведінки, яких потрібно неухильно дотримуватися, щоб не стати жертвою злочину, діти дізналися від майора поліції Віталія Козака.           

Велике враження на школярів справили спецзасоби, якими користуються правоохоронці, а також службовий автомобіль. Бажаючі мали можливість посидіти в поліцейському авто з проблисковими маячками, одягнути на себе бронежилети, шолом та відчути себе у ролі справжнього захисника.

Дітям завжди цікаво ознайомитися з роботою інспектора кінолога поліції. І вони таку можливість отримали: у дворі відділу їх вже чекали кінологи з німецькими вівчарками. Школярі побачили тренувальний майданчик, де кінологи продемонстрували виконання команд загального курсу дресирування голосом та жестом.

Наприкінці екскурсії інспектори подарували учням книжки «Твоя безпека» з порадами щодо особистої безпеки життєдіяльності та прав дитини і побажали бути відповідальними за свої вчинки.

У захваті від роботи поліціантів були навіть дівчата.  Васса Андріященко вже мріє працювати в поліції. Про це вона сказала у своєму інтерв’ю. Про роботу поліції розповідав журналістам і Богдан Мишоловка, адже він знає про неї зі слів свого батька. І саме батькові Богдана, Олександру Мишоловці, учні завдячують тим, що побували на цій екскурсії.

Діти подякували правоохоронцям за змістовну та цікаву зустріч та можливість побачити реальну діяльність Кам’янського відділу поліції.

Проведення подібних екскурсій – корисна практика, яку необхідно продовжувати і надалі. Такі заходи розвивають почуття особистої відповідальності, формують рівень довіри дітей до працівників поліції.

 

13 червня 2018