Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Спокуса читанням: деякі підсумки всеукраїнської акції «Читай зі смаком» у Кам’янському

Книжкова виставка Display-кросинг «Читай зі смаком», яка працювала у Кам’янському в Центральній міській бібліотеці імені Т.Г. Шевченка з 4 до 10 червня, додала літнього настрою, кольорових відтінків, розмаїття ароматів. Вона була елегантною, чуттєвою і дуже спокусливою.

Винахідливі бібліотекарі  представили читачам понад 100 книжок, разом з читачами випили 20 літрів чаю з липою, м’ятою, гілками ялинки, імбиру, скуштували 5 кілограмів полуниці, черешень, вишень, цукерок, шоколаду, провели понад 20 годин разом: читали вірші та прозу, отримали 61 пропозицію щодо нової назви шоколаду та створили 61 нову обгортку для неї, переглянули мультфільм про фіксиків «Шоколад» та здійснили віртуальну подорож  до Львівської шоколадної майстерні.

Зійшлися у поетичному батлі  в літературному клубі «Віварт». До кам’янчан  приєдналися гості з Нікополя Ганна і Олесь Дейна та Наталя Пирогова з Дніпра. Модерувала захід член Національної спілки письменників України Марія Дружко. Приз глядацьких симпатій здобула Катерина Кравченко з Кам’янського, а  переможницею поетичного батлу стала  гостя з Дніпра Наталя Пирогова.

На книжкове чаювання зі смаком дикого меду, імбиру та полуниці на арт-майданчику «Співзвучність» зібралось багато творчих людей: поетів, музикантів, майстринь, артистів. Говорили, співали, читали вірші, презентували нові книжки і танцювали на тему кохання. Київська поетеса Віра Свистун подарувала свої книжки. Переглянули  дуже неочікуваний фільм короткого метру з Орнелою Муті «Без слів».

Бібліотечна інтерактивна дошка виявила дуже екзотичні книжкові смаки відвідувачів: кам’янчан та гостей міста. Дуже несподіваною для бібліотекарів стала пропозиція  взяти участь у фестивалі вуличної їжі з цією виставкою. Що ж, шукатимуть нові підходи до просування книги та читання через смакові рецептори просто неба.

Про виставку писали всі інформаційні портали міста. Втомлені, але щасливі, відвідувачі закінчили тиждень за фірмовим бібліотечним пирогом з полуницею завідувачки юнацьким відділом Валентини Сухої та книжковим міксом зі смаком трояндового варення у молодіжному літературному клубі «Віварт», де знайомилися з творчістю сучасних молодих літераторів.

13 червня 2018