Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Кам’янчан запрошують стати донорами крові

14 червня – Всесвітній день донора, який цього року проводиться під гаслом «Подумай про інших, здай кров, поділись життям».    

На Дніпропетровщині щорічно переливання потребують 20 тисяч людей. Запаси крові та її компонентів необхідно регулярно поповнювати. Донором крові може стати кожен охочий віком від 18 до 60 років, з масою тіла не меншою за 50 кілограмів. За один раз донор зазвичай може здати 450 мілілітрів. Осіб, котрі мають вагу менше, ніж50 кг, або зріст нижче150 см, в індивідуальному порядку до здачі крові може допустити лікар-трансфузіолог.

Донорами не можуть бути носії ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів, туберкульозу, хворі на гіпертонічну хворобу II – ІІІ ступеня, ішемічну хворобу серця, атеросклероз. Детальну інформацію щодо переліку протипоказань до донорства крові надають у медичних закладах.

Здати кров у Кам’янському можна у міській філії комунального закладу «Дніпропетровська обласна станція переливання крові» за адресою: вулиця Інститутська, 6. Телефон для довідок: 068-687-80-92.

Перед здачею крові:

-         напередодні необхідно повечеряти, але відмовитися від жирної їжі, молочних продуктів;

-         можна вживати солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральну воду, фрукти (крім бананів);

-         не вживати алкоголь за 48 годин до процедури;

-         пити більше рідини;

-         не вживати ліки, особливо які містять анальгін, аспірин за 72 години до процедури;

-         добре відпочити, виспатись;

-         легко поснідати у день процедури.

Після процедури:

-         відпочити 10 хвилин;

-         випити солодкий чай, з’їсти щось легке;

-         у цей день краще уникати надмірних фізичних навантажень;

-         алкоголь краще не вживати щонайменше протягом 8 годин;

-         протягом наступних 2 діб бажано регулярно та добре харчуватися і вживати багато рідини.

Щорічно Кам’янська філія приймає близько 6 тисяч донорів, 302 з яких набули статусу «Почесного донора України» (безкоштовне здавання крові чи плазми у кількості не менше 40 разів), а троє з наших земляків носять звання  «Заслужений донор України» (безкоштовна здача крові чи плазми не менше 100 разів). За 6 місяців 2018 року прийнято близько 3 тисяч донорів.

Щорічно до лав донорів вливаються молоді донорські  кадри – студенти,  військовослужбовці. Зокрема, за  минулий рік 45% осіб від загальноприйнятої кількості донорів були ті, які прийшли на кроводачу вперше в житті.

 

13 червня 2018