Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Кам’янчан запрошують приєднатися до когорти донорів крові

14 червня відзначають Всесвітній день донора. Метою цього свята є залучення здорових людей до донорства крові. Кам’янська філія Дніпропетровської обласної станції переливання крові запрошує всіх бажаючих щиросердних громадян приєднатися стати донорами та здати кров людям, які цього потребують.

Щорічно у Кам’янському філія приймає близько 5 тисяч донорів. 351 з них безкоштовно здавали крові чи плазму не менше 40 разів і набули статусу «Почесного донора України». 4 чоловіка носять звання «Заслужений донор України», тобто безкоштовно здавали кров чи плазму понад 100 разів.

За 5 місяців поточного року вже прийнято близько 2000 донорів.

У закладі створено відділ «Центр плазмаферезу», на базі якого заготовляють донорську плазму ефективним методом автоматичного та мануального плазмаферезу. Він передбачає одержання від донора тільки плазми, при цьому власні клітини крові повертаються.

Нагадаємо, що донором крові може стати кожен охочий віком від 18 до 60 років, з масою тіла не меншою за 50 кілограмів. За один раз донор зазвичай може здати 450 мілілітрів.

Для заохочення здачі крові держава передбачає пільги донорам: у день кровоздачі і наступний день після неї людина звільняється від роботи зі збереженням середньої місячної заробітної плати.

Регулярне донорство позитивно впливає на здоров’я людини, сприяє профілактиці серцево – судинних захворювань, атеросклерозу, подагри, ожиріння. Регулярна здача крові омолоджує організм та покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення.

Бажаючих здати кров у Всесвітній день донора чекають у Комунальному закладі «Дніпропетровська обласна станція переливання крові Кам’янська філія», що знаходиться за адресою: вул. Інститутська,6. Довідки за телефоном: 068 - 687 – 80 - 92

13 червня 2019