Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

До уваги землевласників та користувачів земельних ділянок!

Створено: 2017-10-13 08:02:15Оновлено: 2017-10-13 08:03:14

До уваги землевласників та користувачів земельних ділянок!

На сьогодні має місце реалізація різноманітних схем протиправного заволодіння земельними ділянками у тому числі сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності або у користуванні громадян, шляхом проведення державної реєстрації права власності, оренди (суборенди) за підробленими документами (договорами оренди, суборенди, витягами з Державного земельного кадастру, Державними актами на землю, тощо).

Така ситуація стала можливою внаслідок відсутності у Державному земельному кадастрі повної інформації про земельні ділянки, право власності та інші похідні права на які виникли до 01січня 2013року (до моменту створення Державного реєстру прав). Так, протягом 1991 – 2013 років відомості про права на земельні ділянки вносилися різними суб’єктами в різні джерела інформації.

Пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» передбачене перенесення записів про зареєстровані речові права на земельні ділянки, обмеження та обтяження у їх користуванні з Державного реєстру земель, який вівся органами Держгеокадастру, але на практиці такого перенесення не відбулося.

З метою запобігання рейдерським захопленням земельних ділянок, у тому числі сільськогосподарського призначення, рекомендуємо землевласникам та користувачам земельних ділянок невідкладно вжити заходів щодо проведення державної реєстрації речових прав (оренди та суборенди) в Державному реєстрі прав.

 

Директор департаменту

комунальної власності,

земельних відносин та реєстрації

речових прав на нерухоме майно

міської ради                                                                          С.Г.Журавльов