Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам`янському пройшло позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС

За останні кілька тижнів у Кам`янському ускладнилась ситуація із захворюваності на кір. Станом на 12 жовтня у місті зареєстровано 6 випадків захворювання серед дітей. Про недопущення подальшого розповсюдження інфекції говорили на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За інформацією начальника управління охорони здоров’я міськради Юлії Манаєнкової, усі захворілі діти – із ромських сімей. Після встановлення діагнозу хворі були госпіталізовані до міської лікарні №7. Медики виявили всіх, хто контактував з дітьми, та забезпечили за ними щоденний нагляд.

За словами Юлії Манаєнкової, діти, що захворіли, не мали жодного щеплення проти кору. «Кір – це інфекція, яка передається дуже швидко. Небезпека цього вірусу полягає в тому, що навіть за умови відносно легкого перебігу хвороби її наслідки можуть бути дуже важкими», – повідомила начальник управління охорони здоров’я.

З метою ліквідації спалаху кору комісія з питань ТЕБ та НС затвердила план відповідних профілактичних заходів. Крім цього, головним лікарям медичних закладів міста доручено провести аналіз щепленості населення проти кору та забезпечити проведення вакцинації всіх підлеглих контингентів населення (діти до 6 років). Керівникам департаменту з гуманітарних питань, управління охорони здоров’я міської ради та Кам`янського відділу лабораторних досліджень доручено сприяти проведенню імунізації в закладах освіти та протиепідемічних заходів серед ромського населення.

На засіданні члени комісії також затвердили план заходів щодо захисту мешканців від грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій. Як повідомила Юлія Манаєнкова, наприкінці грудня в Україні очікується спалах грипу. «Найефективніший засіб уберегтися від тяжких наслідків хвороби – це зробити щеплення», – переконана начальник управління охорони здоров’я. Найкраще вакцинуватись від грипу у листопаді, ще до початку епідеміологічного сезону. Вже незабаром вакцини від цьогорічного штаму вірусу грипу з’являться в аптечній мережі міста. Придбавши вакцину, мешканці можуть зробити щеплення у свого сімейного лікаря.

Наостанок члени комісії розглянули питання  про результати впровадження системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення на об’єктах підвищеної небезпеки.

13 жовтня 2017