Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Проблему ВІЛ/СНІДу обговорювали в Кам`янському

12 жовтня у приміщенні Кам`янської міської ради відбулось чергове засідання координаційної ради з питань охорони здоров`я. Основне питання порядку денного стосувалося епідемічної ситуації в місті щодо захворюваності на ВІЛ/СНІД за 9 місяців 2017 року.

Як повідомила начальник управління охорони здоров`я міської ради Юлія Манаєнкова, за останні півроку рівень виявлення ВІЛ-інфекції серед городян значно зріс. Це може бути пов’язано як із покращенням обстеження мешканців, так і з реальним поширенням хвороби. На жаль, ВІЛ/СНІД вийшов за межі «груп ризику» і розповсюджується серед усіх прошарків населення.

Міський позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я з профілактики та надання медичної допомоги дорослим ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД Оксана Рєзнік виступила зі звітом про стан захворюваності населення Кам’янського. На 1 жовтня на диспансерному обліку перебуває 898 дорослих ВІЛ-позитивних, серед яких 323 хворих на СНІД; дітей – 50. Пацієнтів із поєднаною патологією (ВІЛ і туберкульоз) – 122. За 8 місяців поточного року у місті зареєстровано 106 нових випадків ВІЛ-інфекції проти 51 за аналогічний період 2016 року. Нових випадків СНІДу за 6 місяців 2017 року виявлено 66, проти 23 випадків у 2016.

За період із жовтня 2016 по жовтень 2017 року антиретровірусну терапію було призначено 157 пацієнтам, 25% із яких припинили лікування з різних причин.

Помер 31 ВІЛ-позитивний пацієнт, у 20 випадках причина смерті безпосередньо пов’язана з ВІЛ-інфекцією. При аналізі смертності виявлено, що практично усім померлим діагноз конфекції був встановлений на пізніх стадіях ВІЛ-інфекції, при дуже глибокому імунодефіциті, коли допомогти пацієнту було майже неможливо. Деякі пацієнти знали про свій ВІЛ-статус протягом тривалого часу, проте по медичну допомогу не зверталися.

На даний час найбільш поширеною інфекцією у ВІЛ-позитивних пацієнтів з імунодефіцитом є туберкульоз. Чим більш виражений імунодефіцит, тим більша ймовірність наявності у хворого туберкульозного процесу.

Спеціалізована медична допомога ВІЛ-позитивним у місті надається в кабінеті «Довіра». Кожен мешканець Кам’янського має можливість пройти безкоштовне консультування та тестування на ВІЛ. У складі кабінету працюють лікар-інфекціоніст, медична сестра та молодша медична сестра. Обсяг роботи та навантаження на працівників значно перевищують їхні фізичні можливості, адже за штатним розкладом, у розрахунку на населення міста, медична допомога повинна надаватися дванадцятьма спеціалістами.

Кабінет «Довіра» активно співпрацює з міським благодійним фондом «Імпульс», який проводить профілактичну роботу з контингентами ризику заражень, а також допомагає у пошуку втрачених пацієнтів та поверненні їх до диспансерного нагляду, надає психологічну підтримку.

У 2017 році за рахунок міського бюджету були придбані експрес-тести для діагностики ВІЛ-інфекції та опортуністичних інфекцій у представників уразливих груп населення.

На засіданні члени координаційної ради обговорили кроки із покращення обстеження городян на ВІЛ (зокрема, впровадження експрес-тестування у всіх медичних закладах) і заохочення хворих до проходження антиретровірусної терапії. Також Юлія Манаєнкова нагадала, що недавньою Постановою Кабінету Міністрів України затверджено проект реконструкції будівлі Центру первинної медико-санітарної допомоги № 3 на вулиці Республіканській під міський центр із профілактики та боротьби зі СНІДом. Об’єкт фінансуватиметься за рахунок субвенції державного бюджету. Начальник управління охорони здоров`я висловила сподівання на успішну реалізацію цього проекту.

13 жовтня 2017