Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Секретар міської ради розповів про порядок денний чергової сесії

13 листопада секретар Кам’янської міської ради Олександр Залевський провів брифінг для журналістів міста з питань порядку денного 20-ї чергової сесії міської ради, що відбудеться цієї п’ятниці.

Олександр Залевський повідомив, що на розгляд сесії внесено 71 основне і  4 додаткових питання, а також 5 депутатських запитів. Така велика кількість питань пояснюється тим, що на ухвалення депутатів надаються програми розвитку комунальних підприємств міста.

Зокрема, на розгляд сесії вноситься проект програми розвитку міського електротранспорту Кам’янського на 2018–2020 роки. Програма, фінансування якої передбачено в розмірі 351 мільйона гривень, включає придбання нових і користованих трамваїв, капітальний ремонт будівель, підстанцій, контактно-кабельної мережі, придбання спецтранспорту тощо.

До черги денної увійшли питання про набуття та припинення прав на землю, зокрема – під тимчасовими спорудами, про передачу громадянам земельних ділянок у власність та на умовах оренди, списання комунального майна, дозвіл на передачу в безоплатне користування парафії Української Православної Церкви Київського Патріархату нежитлового приміщення на проспекті Конституції, 37, прийняття у комунальну власність міста світлофорного об’єкта в Романковому.

У зв’язку з медичною реформою в державі передбачається реорганізувати три комунальні заклади охорони здоров’я – Центри первинної медико-санітарної допомоги – у неприбуткові комунальні підприємства.

На розгляд сесії внесено проект щодо скасування рішення міської ради про реформування газети «Відомості Кам’янської міської ради»: відповідно до законодавства, цей комунальний засіб масової інформації підлягає роздержавленню, а колектив редакції відмовився від утримання підприємства.

Депутати розглянуть питання про надання дозволу комунальному підприємству «КАТП 042802» на відчуження комунального майна – стоянки на Ювілейному проспекті. Також до черги денної внесено питання щодо відшкодування ТОВ ЗТФ «МіКомп» вартості невід’ємних поліпшень орендованого комунального майна. За час оренди кінотеатру імені Т.Г.Шевченка «МіКомп» заборгував місту близько трьох мільйонів гривень; разом з тим, підприємство виконало низку поліпшень у будівлі та пропонує відшкодувати за рахунок цього борг.

Пропоновані зміни до програми розвитку земельних відносин у місті Кам’янське включають узгодження меж міста і проведення грошової оцінки земель.

Вноситься низка змін до міського бюджету у зв’язку з його перерозподілами, надходженням субвенції з держбюджету через народних депутатів від Кам’янського, а також збільшенням на 3 мільйони державної субвенції на зарплати в медичній сфері.

Новообраних депутатів міської ради Олега Усачова та Олену Неклесу (визнані наступними за списками відповідних партій замість відкликаних своїми політсилами) належить ввести до складу постійних комісій міськради та умовно закріпити за округами. Також на сесії передбачається прийняти рішення про звітування депутатів міської ради перед виборцями за період 2016–2017 років.

Депутати розглянуть проект рішення про партиципаторний бюджет («бюджет участі»), направлений на включення жителів Кам’янського до прийняття рішень щодо розподілу певної частини міського бюджету: мешканці самі визначають, які проекти фінансувати. Як зазначив Олександр Залевський, це сприятиме не лише відкритості та прозорості діяльності міськради, але й вихованню активного суспільства. Загальний обсяг щорічного бюджету участі пропонується визначити у розмірі 0,5% від загального фонду.

На сесію внесено проект Програми розвитку комунального підприємства «Кіноконцертний зал «МИР», якому передається у підпорядкування кінотеатр імені Т.Г.Шевченка.

Передбачається затвердити низку програм у сфері соціального захисту населення міста, підтримки внутрішньо переміщених осіб, допомоги демобілізованим учасникам антитерористичної операції; внести доповнення до Програми підтримки членів сімей учасників АТО «Родина героя».

Крім цього, буде розглянуто питання створення в місті трьох інклюзивно-ресурсних центрів для забезпечення навчання дітей з особливими потребами.

Додаткові питання сесії стосуються програми розвитку житлово-комунального господарства міста, програми виконання депутатських повноважень (пропонується скоротити до одного місяця час освоєння коштів, отримуваних депутатами міськради), тимчасового здійснення повноважень адміністрації Південного району на території колишнього КСП «Дзержинець».

Серед депутатських запитів – затвердження на черговій сесії тарифів на централізоване опалення в будинках, де немає теплових лічильників; встановлення мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та проїзд у пасажирському транспорті терміном на один рік; збільшення обсягів коштів на виконання депутатських повноважень; зменшення ставки орендної плати за земельні ділянки з 4 до 3%. Ще одним запитом пропонується доручити управлінню містобудування та архітектури міськради зобов’язати городян дотримуватися кольорової гами будинків при зовнішньому утепленні та фарбуванні фасадів.

13 листопада 2017