Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Родинам загиблих в АТО кам’янчан вручили барельєфи «Ікона пам’яті»

11 листопада в Кам’янському відбулося вручення барельєфів «Ікона пам’яті» родинам загиблих за незалежність України. Організатором заходу виступила парафія Преображення Господнього Української греко-католицької церкви.

У музеї історії міста зібралися рідні та близькі полеглих героїв, ветерани, представники волонтерського руху. На церемонії був присутній і секретар міської ради Олександр Залевський.

Пам’ятний захід відкрила директор музею Наталія Буланова. Вона зачитала лист від автора ікони – італійського скульптора, українки за походженням Олени Карамушки.

Волонтерський проект «Ікона пам’яті» триває в Україні з 2015 року. Олена Карамушка створила цей барельєф для вручення всім родинам, у яких рідні загинули під час війни в Україні. У рамках проекту було відкрито мистецьку майстерню в місті Василькові Київської області, в якій почалося виробництво ікон. Кожна робота виготовляється вручну та має індивідуальний номер, також до неї додається іменний сертифікат. За цей час пам’ятні барельєфи були урочисто вручені сотням сімей воїнів, загиблих у боротьбі за незалежність України.

«Найважливіше – це пам’ять. Не можна повернути ваших рідних та близьких, але ми завжди пам’ятатимемо всіх, хто віддав життя в ім’я свободи і незалежності рідної країни. Їх подвиг – справжній взірець героїзму та самопожертви», – сказав Олександр Залевський. Також секретар міськради подякував музею історії міста за підтримку в проведенні заходу.

Волонтер Олег Чабаненко вручив 22 родинам загиблих із Кам’янського та Дніпра ікони-барельєфи, виготовлені в місцевій парафії Української греко-католицької церкви.

Перед присутніми виступив ансамбль бандуристів «Чарівна пісня» дитячої музичної школи №3. По завершенні пам’ятного заходу всіх гостей почастували козацьким кулешем. 

13 листопада 2017