Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

«Самограй з перцем» представлять у Кам’янському театрі

16 та 18 листопада у театрі імені Лесі Українки відбудеться довгоочікувана прем'єра вистави із загадковою назвою та не менш загадковим жанровим визначенням – «узвар малосольних водевілів». Про це повідомила керівник літературно-драматургічної частини театру Ірина Федорова.

Постановник спектаклю – заслужений діяч мистецтв України Олександр Варун – взагалі відрізняється схильністю всіляко інтригувати глядачів. А ще він добре знається на українській літературі, мистецтві, театрі, народній творчості. Тож не випадково саме йому прийшла ідея поставити спектакль за класичними українськими водевілями. На основі чотирьох невеликих веселих п'єс він написав інсценізацію та назвав її «Самограй з перцем «ЮКРЕЙНІЕНДРІМ'S».

Мабуть, годі й шукати серед українців людини без почуття гумору. Велика сміхова культура нашого народу відображена і в фольклорі, і в професійній літературі, і в театральному мистецтві. Добродушні жарти і хльосткий сарказм, найтонша іронія і задиркуваті, не завжди «пристойні» анекдоти – над ким і над чим тільки не сміються українці! Але головне – і це свідчення відмінного духовного здоров'я нації – українці завжди вміли посміятися над самими собою.

До складу своєрідного драматургічного коктейлю в майбутній виставі входять обрані високоякісні інгредієнти: п'єса-жарт Дмитра Дмитренка «Кум-Мірошник, або Сатана у бочці», комедія зі співами на 1 дію «Як ковбаса та чарка, то минеться й сварка» Михайла Старицького, одноактна комедія «Простак, или Хитрость женщины, перехитрённая солдатом» Василя Гоголя (батька Миколи Васильовича) і етюд на 1 дію «По ревізії» Марка Кропивницького.

Ви запитаєте, що таке «ЮКРЕЙНІЕНДРІМ'S»? Той, хто хоч трохи знайомий з англійською мовою, з легкістю розшифрує назву «самограю». Все дуже просто: Ukrainian dreams – українські мрії. Але, мабуть, не випадково ці два англійських слова написані разом, та ще й українськими літерами, напевно, автор вистави Олександр Варун щось важливе хотів цим сказати.

Про що мріють українці, розкажуть зі сцени театру заслужені артистки України Світлана Комарова та Ірина Чваркова, артисти Дмитро Алексеєнко, Євген Босенко, Руслан Куксенко, Максим Монастирський, Вероніка Полєвая, Олександр Тарханов і Юрій Субот. У виставі багато пісень і танців, тому в ній будуть зайняті також артисти балету та оркестру.

Зараз проходять останні, найнапруженіші та найвідповідальніші репетиції-«прогони». А перша хвилююча зустріч з глядачами відбудеться вже незабаром. Запрошуємо на прем'єру!

13 листопада 2017