Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Міська влада Кам’янського закликає спільними зусиллями боротися з амброзією

Як повідомили в управлінні екології та природних ресурсів міської ради у Кам’янському приблизно кожен 4 мешканець схильний до алергічних захворювань або страждає від них. Найактивніший період прояву алергії припадає саме на другу половину серпня – період цвітіння пилкових рослин, зокрема амброзії.

Щоб запобігти подальшому розповсюдженню амброзії, боротьбу з нею слід розпочинати щорічно до цвітіння та утворення насіння. Популярні методи –виривання з корінням, регулярний покіс або засівання сумішшю газонних трав, не допущення засмічення ґрунту та сільгосппродукції.

В управлінні наголошують: вести боротьбу зі злісним бур’яном треба усім разом – профільним службам, санепідемстанції, підприємствам та установам різних форм власності, квартальним комітетам та громадськості.

Згідно з Законом України «Про карантин рослин» заходи зі знищення карантинних організмів на земляних ділянках проводяться силами та за рахунок землевласників та землекористувачів або орендарів земельних ділянок. Доречно нагадати мешканцям приватних секторів, власникам дачних та земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства, де статтею 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладання штрафу на громадян.

Управління екології та природних ресурсів Кам’янської міської ради зазначає: боротьба з амброзією – справа кожного, і закликає всіх небайдужих до свого здоров’я та здоров’я оточуючих приєднатися до плідної співпраці зі знищення амброзії на засмічених ділянках, а також звертається з проханням до керівників підприємств, організацій всіх форм власності, землекористувачів та населення проводити всі необхідні заходи щодо захисту та оздоровлення екологічного стану нашої області.

Алергійний поліноз виникає в різних його проявах як у дорослих, так і у дітей. У цей період особливо страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми. Проблема боротьби зі злісним карантинним бур’яном є загальною проблемою для всіх мешканців міста, адже на території Кам’янського поширення карантинних рослин набуває загрозливого та некерованого стану.

14 серпня 2019