Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Перший заступник Кам’янського міського голови наголосив на важливості співпраці міської влади з ДМК

Перший заступник Кам’янського міського голови Олександр Чернишов у межах висвітлення діяльності міста та Дніпровського металургійного комбінату розповів журналістам 5-го каналу про співпрацю міської влади та ДМК.

На початку бесіди Олександр Чернишов познайомив журналістів з історією металургійного комбінату. Будівництво заводу на березі Дніпра почалося у серпні 1887 року. На думку акціонерів місце ідеально підходило для виробництва. На сході і заході від Кам’янського велася розробка кам’яного вугілля і залізної руди, близькість річки Дніпро дозволяла забезпечити виробництво необхідним обсягом води, по Дніпру можна доставляти сировину і вантажі та відправляти готову продукцію. Важливий фактор – наявність робочої сили. Початком пуску всього заводу вважається 2 березня 1889 року, коли була задута перша доменна піч.

«Цьогоріч Дніпровський металургійний комбінат відсвяткував значиму дату – 130-й ювілей. Для Кам’янського підприємство має велике значення. Приблизно 35-40% від усіх доходів міського бюджету – складова комбінату. Загальний фонд бюджету міста становить 1,6 мільярди, з яких надходження від підприємства – близько 400 мільйонів. Це дуже вагома частина», – зазначив перший заступник міського голови. Олександр Чернишов згадав, що у період вимушеної гарячої консервації підприємства у 2017 році через припинення постачання сировини, міський бюджет втратив суттєву суму прибутків, що вплинуло на життєдіяльність міста.

Згодом, з призначенням Генеральним директором меткомбінату Олександра Подкоритова та приходом нової команди менеджерів, підприємство вийшло з режиму гарячої консервації, розпочало запуск виробничих потужностей. У 2018 році було стабілізовано забезпечення заводу сировиною. Комбінату вдалося істотно наростити обсяги виробництва і продажів сталевого прокату, провести ряд масштабних капітальних ремонтів, налагодити співпрацю з міською владою.

У 2018 році міським головою Андрієм Білоусовим та Генеральним директором ДМК Олександром Подкоритовим був підписаний Меморандум про співпрацю в сфері соціально-економічного розвитку Кам’янського і Дніпровського металургійного комбінату, спрямований на стабільний розвиток міста, створення сприятливих умов для проживання кам’янчан, а у червні 2018 року – Меморандум про екологічне співробітництво, що гарантує виконання комбінатом цілого ряду природоохоронних заходів. Також у межах цих інвестиційних меморандумів Дніпровський меткомбінат бере фінансову участь у проектах децентралізації опалення та розширення комунального автобусного парку.

«Минулого року у Кам’янському прийнято програму децентралізації опалення: відмова від централізованого опалення  на користь індивідуального. На це комбінат виділив біля 60 мільйонів гривень. Було розроблено проекти для пільгових категорій населення, придбане та встановлене обладнання. Цього року за участю меткомбінату у комунальну власність міста планують придбати до 40 нових автобусів», – сказав Олександр Чернишов.

Сьогодні Дніпровський металургійний комбінат успішно працює і забезпечує стабільні надходження до міського бюджету, виступає одним з провідних  роботодавців, активно бере участь у соціальних проектах, заходах з благоустрою території міста.

«Міський голова Андрій Білоусов та генеральний директор ДМК Олександр Подкоритов знайшли спільну мову і у Кам’янському не виникає жодних спірних питань щодо співробітництва комбінату з містом», – зауважив перший заступник міського голови Олександр Чернишов.

15 квітня 2019