Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Міські заходи до Дня охорони праці в Україні

Створено: 2019-04-15 11:27:59Оновлено: 2019-04-15 11:30:44

Відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 «Про День охорони праці» в Україні було підтримано ініціативу Міжнародної організації праці з відзначення 28 квітня Всесвітнього дня охорони праці й відзначається, як Національний день охорони праці.

В цьому році за рекомендацією міжнародної організації праці девіз «Безпечне та здорове майбутнє праці». Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що в Україні існує доволі складна ситуація у сфері охорони праці, життя та здоров’я людини. Адже сьогодні чимала кількість працівників офіційно не працевлаштовані, що призводить до втрати можливості законного захисту їхніх прав. Охорона життя і здоров’я людини є пріоритетним напрямом соціальної політики держави. Загальними законами України, що визначають основні положення з охорони праці, є Конституція України, Закон України «Про охорону праці», Кодекс законів про працю (КЗпП), Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності». Оформлення трудових відносин у встановленому законодавством порядку і офіційне отримання заробітної плати – це державний захист громадян не лише від незаконного звільнення, але й гарантована безпека та оптимальні умови праці.

Міським головою А.Л. Білоусовим затверджено план заходів з підготовки та проведення у 2019 році в місті Дня охорони праці в Україні під девізом: «Безпечне та майбутнє праці».

Головною метою заходів є привернення уваги суспільства, суб’єктів господарювання, громадських організацій, кожного роботодавця і працівника до проблеми, які існують у галузі охорони життя і здоров’я людини.

В період з 16 по 26 квітня 2019 року планується проведення таких основних заходів, як:

- проведення «Гарячої» телефонної Кам’янським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України щодо надання консультативної допомоги з питань охорони та умов праці, соціального захисту працюючих в шкідливих умовах праці, профілактики виробничого травматизму для представників підприємств, установ, організацій, громадян міста;

- проведення поминальної панахиди з вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві; - проведення тематичних зустрічей з трудовими колективами приурочених до Дня охорони праці; - проведення дня відкритих дверей для громадян міста щодо надання консультацій з питань охорони праці та соціального захисту працюючих в шкідливих умовах праці;

- проведення виставки продукції державного підприємства «підприємство «Підприємства державної кримінально-виконавчої служби України (№34)» присвяченої Дню охорони праці в Україні під девізом «Безпечне та майбутнє праці»

Підприємствам міста запропоновано:

- оновити (створити) куточки, стенди з питань охорони праці, наповнення їх матеріалами на тему «Безпечне та майбутнє праці»;

- провести місячники з охорони праці, конкурси: на найбезпечніше робоче місце, виробничу дільницю(бригаду), кращих за показниками безпеки праці працівників.

З метою привернення уваги підростаючого покоління, як майбутніх роботодавців та працівників, до існуючих проблем у сфері охорони праці в закладах освіти міста будуть проведені наступні заходи: - уроки за тематикою «28 квітня – Всесвітній день охорони праці» для школярів, спрямованих на роз’яснення важливості стану охорони праці.

Відділ праці та соціально - трудових відносин міської ради звертається до керівників підприємств, установ та організацій міста незалежно від форми власності, профспілкових організацій усіх рівнів активно долучитися до роботи та гідно відзначити День охорони праці на кожному підприємстві, у кожній установі та організації, проаналізувати організацію своєї роботи по впровадженню охорони праці та вжити вичерпних заходів, які дадуть змогу запобігати нещасним випадкам і професійним захворюванням не лише впродовж Тижня охорони праці з 16 по 26 квітня, але й на протязі усього терміну діяльності.