Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам`янському можна пройти безкоштовне консультування та тестування на ВІЛ-інфекції

21 травня 2017 року світове співтовариство відзначає Всесвітній день пам’яті померлих від ВІЛ/СНІДу. В цей день мільйони людей в усіх державах світу проводять  різні заходи для того, щоб вшанувати пам’ять померлих та надати можливість живим замислитись над страшними наслідками захворювання на ВІЛ/СНІД.

У Кам`янському cпеціалізована медична допомога ВІЛ-позитивним надається у кабінеті «Довіра» «Центру первинної медико-санітарної допомоги №3». Практично кожний мешканець Кам’янського  має можливість пройти безкоштовне консультування та тестування на ВІЛ-інфекції.

Станом на 1 квітня цього року в кабінеті «Довіра» на диспансерному обліку перебувало 824  ВІЛ - позитивних, серед яких 374 – хворих  на СНІД, пацієнтів з поєднаною патологією ВІЛ + ТБ – 99, дорослих хворих, які отримують антиретровірусну терапію – 333, 16 дітей до 14 років з підтвердженим діагнозом ВІЛ – інфекції. У двох дітей діагностовано стадію СНІД. Антиретровірусну терапію отримує двоє дітей.

За I квартал 2017 року у місті зареєстровано 50 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 20 випадках встановлено статевий шлях передачі, у 21 випадку – парентеральний обумовлений споживанням наркотиків, вертикальний шлях – у 9 випадках.

В Кам’янському  працює 6 громадських організацій, які здійснюють профілактичні заходи, формують прихильність у хворих до режиму антиретровірусної терапії, доглядають за хворими та підтримують у домашніх умовах.

Міський медичний центр здоров’я та медицини спорту попереджує: кожному мешканцю міста слід усвідомити, що епідемія ВІЛ – це реальність сьогодення. Людина має право знати свій ВІЛ - статус та дізнатися більше про можливі ризики та шляхи запобігання інфікування. Це перший крок до профілактики,  отримання медичної допомоги, соціальної та психологічної підтримки.

 

16 травня 2017