Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Доступні ліки за низькими цінами: в Кам’янському створять мережу комунальних аптек

28 жовтня Кам'янською міською радою прийнято рішення про створення в місті Комунального підприємства Кам’янської міської ради «Міська аптека» та затвердили Комплексну програму розвитку комунальної аптечної мережі міста Кам’янське на 2020–2022 роки.

У Кам’янському багато приватних аптек, власники яких не втрачають можливості заробити на продажу медикаментів за завищеними цінами. Особливо це відчувають пенсіонери і малозабезпечені жителі міста. Створення мережі комунальних аптек допоможе вирішити цю проблему. Програма фінансуватиметься з міського бюджету. Вже у 2020 році на її реалізацію планується виділити близько 500 тисяч гривень, а в 2021 ‑ більше 6 мільйонів гривень. Ці кошти допоможуть максимально знизити ціни, щоб люди змогли купувати необхідні ліки за доступними цінами, а також дасть можливість на міському рівні контролювати діяльність аптек і якість сервісу.

«Реформування системи охорони здоров’я кидає нам виклики, пов’язані із забезпеченням городян пільговими медикаментами. З огляду на те, що в приватних аптеках встановлюють великі надбавки, в комунальній мережі аптек буде мінімальна націнка, тільки на утримання штату співробітників. На цей рік заплановано створення однієї подібної аптеки, для отримання ліцензії, і в наступному році продовжимо відкривати нові філії в лікувальних установах міста. Наша основна мета ‑ отримати комунальний аптечний філіал в кожному лікувальному закладі міста, враховуючи нові амбулаторії, щоб надати людям якісні препарати за доступними цінами», - зазначила Наталія Ктітарова.

Подібну практику успішно застосовують в Києві, Вінниці, Харкові, Маріуполі та ряді інших міст України.

17 листопада 2020