Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Міжнародний день боротьби з дитячою онкологією

У вересні 2001 року у Люксембурзі на черговій зустрічі Міжнародної конфедерації батьків, чиї діти хворі на онкологічні захворювання, було прийнято рішення про проведення Міжнародного дня дитини, хворої на рак. З 2003 року 15 лютого офіційно вважається Міжнародним днем дитини, що хвора на рак. Основна мета цього дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб.

В Україні щорічно реєструється 800 – 1000 випадків злоякісних пухлин у дітей. У Дніпропетровській області, як і в Україні у цілому, рівень дитячої онкологічної захворюваності протягом останніх десяти років залишається стабільним. Показники захворюваності коливаються від 10,2 до 12,1 на 100 тисяч дітей.

У Кам’янському в 2018 році захворіло 5 дітей до 14 років та 1 підліток ( у 2017 році – 5 дітей та 1 підліток).

Це не день відчаю, а свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя, над страшною недугою –   злоякісними пухлинами дитячого віку.

Дитячий рак – це не фатальний вирок: сучасна медицина здатна багато чого протиставити недузі. Рак – небезпечне, важке, але в даний час виліковне захворювання. Якщо 30 років тому в Україні виживало до 10% дітей, хворих на рак, то сьогодні – більше половини. Треба тільки вчасно діагностувати захворювання, правильно його лікувати. Так стверджують дитячі онкологи, які щодня разом з батьками хворих дітей борються за життя маленьких онкологічних хворих. Але багато що в боротьбі за життя дітей, хворих на рак, залежить і від того, наскільки суспільство упевнене, що ця боротьба здатна принести успіх. Що чималі засоби, які потрібні для дитини, в переважній більшості випадків допоможуть перемогти хворобу.

Консультативну допомогу можна отримати у дитячого онколога  на базі Дніпропетровської обласної клінічної лікарні за адресою: м. Дніпро, вулиця Космічна, 13.

 

 

18 лютого 2019