Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

До уваги виборців, які проживають не за місцем своєї реєстрації!

Створено: 2020-05-19 07:31:20Оновлено: 2020-05-19 07:35:49

До уваги виборців, які проживають не за місцем своєї реєстрації!

      1 липня 2020 року набирає чинності постанова Центральної виборчої комісії (Комісія) від 18.05.2020 №88 «Про Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців»».

      Затверджений Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси.

      Цей Порядок робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання. Він спрямований на реалізацію виборчих прав як внутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації.

      Ухваленим Порядком, зокрема, передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю.

      Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу (стосовно чергових місцевих виборів - за 45 днів до дня виборів). Окрім того, виборець може звернутися до органу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до ДРВ останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

      До заяви щодо зміни виборчої адреси додається копія одного з документів, що підтверджують фактичне проживання виборця за вказаною ним адресою. Це можуть бути наступні документи:
  - договір найму (оренди) житла за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою;
  - виданий органом державної влади чи органом місцевого самоврядування документ, що засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за адресою житла, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань тощо);
  - документ, що підтверджує право власності на житло за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни тощо);
  - довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  - документ, що засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстроване відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, рішення органу соціального захисту населення про призначення щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею тощо);
  - документ, що засвідчує перебування виборця у шлюбі або у родинних відносинах з особою, місце проживання якої зареєстроване згідно із Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, судове рішення про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами тощо).

      За консультацією Ви можете звернутись за телефоном: (0569) 56-07-29 або завітати до відділу ведення Державного реєстру виборців Південного району, що розташований за адресою: м.Кам’янське, вул. Затишна, 3, 4-й поверх. При собі необхідно обов’язково мати документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

Начальник відділу ведення
Державного реєстру виборців
Південного району                                                                              Віта Ковальова