Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

У Кам’янському відбулося засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва

1 листопада у виконкомі Кам’янської міської ради під головуванням заступника міського голови Олега Морохова пройшло чергове засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

На початку черги денної було заслухано інформацію про виконання протокольного доручення, даного на минулому засіданні. Нагадаємо, що тоді обговорювалися спірні питання у сфері розміщення зовнішньої реклами на території міста. Йшлося про суперечності між прийнятим у червні Порядком розміщення зовнішньої реклами в Кам’янському та чинними нормами відповідної постанови Кабміну – зокрема, щодо процедури продовження терміну дії дозволу на розміщення реклами.

Начальник відділу реклами міської ради Дар’я Чубенко зазначила, що постановою Уряду вказаний пункт виключений з типових правил, тобто наразі на законодавчому рівні не врегульовано та не передбачено самої процедури продовження терміну дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами. На теперішній час із повноважень відділу реклами виключено продовження строку дії таких дозволів. Отже, всі нормативні акти міської ради з даного питання приведені у відповідність до чинного законодавства.

Далі на засіданні було порушено вкрай актуальне для міста питання – проблеми в сфері фінансування профтехосвіти. В його обговоренні взяли участь директори департаменту з гуманітарних питань та департаменту фінансів міської ради.

Проблема виникла цього року у зв’язку з децентралізацією в країні. Раніше фінансування професійно-технічних училищ здійснювалося з обласного бюджету, тепер же воно перекладено на місцевий рівень. Були передбачені необхідні субвенції з Міністерства освіти, проте з середини року кошти на зарплати працівникам і стипендії учням не надходили. Місто змушене самотужки вишукувати ці величезні гроші: на останніх сесіях міськради вносилися відповідні зміни до міського бюджету, часто за рахунок інших важливих напрямів.

На засіданні обговорювались не лише економічні, а й соціальні сторони питання. Адже серед учнів ПТУ – чимало дітей-сиріт, напівсиріт, дітей із сімей, що опинилися в складних обставинах. Училища дають їм освіту, виховання, соціальну адаптацію. Наголошувалося також, що заклади профтехосвіти готують кваліфікованих працівників для підприємств міста.

Як повідомила директор департаменту фінансів міської ради Тетяна Шевченко, у проекті держбюджету України на наступний рік передбачено повернути фінансування профтехучилищ до обласного бюджету. Тож нагальне завдання для Кам’янського – знайти кошти на утримання галузі в листопаді-грудні.

Крім цього, члени координаційної ради обговорили проект регуляторного акта щодо внесення змін до Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель комунальної власності міста. Наприкінці засідання присутні заслухали інформацію про плани регуляторної діяльності міської ради та виконавчого комітету на 2017 рік.

02 листопада 2016