Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

2 ГРУДНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗА СКАСУВАННЯ РАБСТВА

Створено: 2020-12-02 08:40:52Оновлено: 2020-12-02 08:45:10

   Щороку 2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Для України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.

   Рабство може здатися застарілим поняттям, адже в більшості колоній воно було скасовано ще в XIX столітті. Однак вважати, що рабство в сучасному світі повністю викоренено, буде помилкою. Одним із сучасних форм рабства є торгівля людьми.

   Торгівля людьми це нелегальна діяльність, що включає в себе вербування, контроль та використання людей задля отримання вигоди від ïх експлуатаціï. Використовуючи силу, обман та примус, людей по всьому світу в XIX сторіччі продають та купують проти ïх волі. Це не лише сексуальна експлуатація або випадки, пов’язані із викраденням людей. Більшість постраждалих серед украïнців перебували в трудовій експлуатації або були втягнені в злочинну діяльність, за що наразі відбувають покарання у вигляді позбавлення волі.

   Уразливими категоріями осіб, які відносяться до групи ризику потрапити до торгівців людьми є: незаміжні жінки, самотні матері, розлучені особи; молодь, діти вулиць, діти-сироти; сільське населення, внутрішньо переміщені особи; іноземні громадяни – трудові мігранти; особи, які зазнали насильства, у тому числі сексуального; бідні, малозабезпечені особи; особи з проблемами психічного здоров’я.

   За статистикою, станом на сьогодні Міністерством соціальної політики України встановлено статус 131 особі, які постраждали від торгівлі людьми, з них 33 жінкам, 96 чоловікам, 2 хлопчикам. По Дніпропетровській області такий статус встановлено 6 особам, які постраждали від трудової експлуатації, з них: 1 – жінці, 5 – чоловікам. За період з 2012 року по Дніпропетровській області такий статус надано 59 особам.

   Департамент соціальної політики міської ради наголошує, що жертвою торгівлі людьми може стати кожен, неважливо якого віку, віросповідання, чи статі.

УБЕРЕЖІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ, БУДЬТЕ ПОІНФОРМОВАНІ.

527.org.ua – електронні консультації
527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні
0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні