Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Інформація для учасників антитерористичної операції щодо отримання у власність земельних ділянок під будівництво житлових будинків.

Створено: 2018-02-22 13:59:24Оновлено: 2018-02-22 14:01:04

З метою реалізації програми уряду щодо забезпечення учасників бойових дій земельними ділянками на території м.Кам’янсье під будівництво індивідуальних житлових будинків органами місцевого самоврядування здійснено ряд заходів щодо передачі у власність таких земельних ділянок.

Розпорядженням міського голови від 14.05.2015 №94-р утворено тимчасову комісію з метою визначення законності, прозорості, об’єктивності та неупередженості у розгляді питань надання земельних ділянок комунальної власності міста Кам’янське учасникам бойових дій, які безпосередньо виконували військовий обов’язок щодо захисту мирних громадян під час антитерористичної операції та членам їх сімей.

Згідно протоколу засідання даної комісії від 19.05.2015 визначено черговість надання земельних ділянок у власність учасникам АТО, а саме:

- 1-ша черга – сім’ї та родичі загиблих;

- 2-га черга – інваліди та поранені
під час антитерористичної операції;

- 3-тя черга – учасники АТО.

Закон передбачає, що спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури визначає відповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, тому управлінням містобудування та архітектури міської ради розроблені та затверджені наступні детальні плани територій (далі - ДПТ), відповідно до яких можлива передача земельних ділянок у власність під житлову забудову, а саме:

-         ДПТ, прилеглої до вулиці Балкова (вул. Волочаївська);

-         ДПТ, прилеглої до вулиці Барикадна смт Карнаухівка;

-         ДПТ, обмеженої вулицями Межова, Барикадна та яровою зоною
смт Карнаухівка.

-         ДПТ, прилеглої до вулиць Дніпробудівська та Льва Толстого;

-         ДПТ, обмеженої вулицями Липова, Садова, провулком 3-й Садовий та залізничною колією смт Карнаухівка.

Відповідно до вищезазначеної містобудівної документації на теперішній час загальна кількість вільних земельних ділянок складає 293 ділянки.

Із графічними матеріалами та планами земельних ділянок, які передбачені під будівництво індивідуальних житлових будинків учасники АТО мають можливість ознайомитись на офіційному сайті Кам’янської міської ради kam.gov.ua у розділі «Інформація громаді»/»Будівництво та розвиток міста»/»Містобудівна документація».

Відповідно до статей 791, 123 Земельного кодексу України у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання) прийняття рішення органу місцевого самоврядування про надання земельної ділянки здійснюється за проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки
( далі - Проект).

Проект є однією із важливих стадій порядку оформлення права власності на земельну ділянку, тобто без проекту земельна ділянка не може бути зареєстрована у Державному земельному кадастрі та державна реєстрація прав на таку ділянку не може бути проведена.

Відповідно до ст.118 Земельного кодексу України особа, зацікавлена
в одержанні безоплатно у власність земельну ділянку державної або комунальної власності подає клопотання про надання дозволу на розроблення проекту (далі - дозвіл) до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

У зв’язку з чим, для отримання земельної ділянки, учасникам АТО
необхідно звернутись до департаменту комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно міської ради (просп.Василя Стуса, 10/12, 4-й поверх, каб.№53) для визначення конкретної земельної ділянки відповідно ДПТ та подальшою подачею заяви до Центру надання адміністративних послуг про надання дозволу.

Після отримання витягу з рішення Кам’янської міської ради про надання вищевказаного дозволу необхідно звернутись до землевпорядної організації, в штаті якої працюють сертифіковані інженери-землевпорядники, інженери-геодезисти, з метою розробки проекту та укласти договір з даною організацією на виконання робіт по розробці проекту.

Окремо зазначаємо, що рішенням виконавчого комітету Кам’янської міської ради від 24.01.2018 №8 «Про затвердження Порядку виконання заходів Комплексної програми підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції» затверджена Комплексна програма підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції, відповідно до якої одноразова адресна допомога учасникам бойових дій з числа учасників антитерористичної операції для вирішення питань оформлення документів на земельні ділянки надається управлінням соціальної політики міської ради за рахунок коштів міського бюджету зазначеним категоріям, які зареєстровані на території міста.

Розмір допомоги визначається Комплексною програмою підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та складає 1200,00 грн.

Допомога надається за умови наявності рішення міської ради про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки учасникам бойових дій з числа учасників антитерористичної операції.

Виходячи з наведеного вище, запрошуємо учасників АТО ознайомитись із зазначеними земельними масивами та за бажанням розпочати процедуру оформлення документів на землекористування з подальшим отриманням у власність відповідно до встановленої черговості на отримання земельної ділянки.

Наголошуємо, що з метою раціонального використання земель міста, у разі відмови від запропонованих земельних ділянок протягом 6-ти місяців з дня публікації повідомлення, отримати у власність такі земельні ділянки матимуть можливість учасники АТО, які виявили бажання, без урахування встановленої черговості та інші громадяни міста.