Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Міністр освіти і науки відвідала новий дитячий садок Кам’янського

21 жовтня міністр освіти і науки України Ганна Новосад, здійснюючи робочу поїздку на Дніпропетровщину, у супроводі заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ольги Грицай та директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олександра Полторацького відвідала дошкільний підрозділ «Веселий вулик» гімназії №27 у Кам’янському.

Місто має позитивний досвід із прогнозування, забезпечення розвитку різних форм дошкільної освіти та оптимізації мережі закладів відповідно до освітніх запитів населення і демографічних прогнозів. Заступник Кам’янського міського голови Тетяна Завгородня поінформувала поважних гостей, що за останні 3 роки у місті повністю вирішена проблема забезпечення місцями в закладах дошкільної освіти шляхом розширення мережі:

-  відкрито після реконструкції заклад дошкільної освіти №42 «Вербичка» в селищі Карнаухівка (6 груп на 110 місць) – 2018 рік;

-  відкрито після реконструкції за сприяння Уряду Німеччини, німецького товариства GIZ та частково за кошти місцевого бюджету комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №43 «Зоренька» Кам’янської міської ради (6 груп на 110 місць) – вересень 2019;

-  відкрито дошкільний підрозділ «Веселий вулик» комунального закладу «Гімназія №27» Кам’янської міської ради (6 груп на 115 місць) – вересень 2019.

Першочергова увага – дітям із вадами розвитку та здоров’я та дітям із особливими освітніми потребами: в 26 закладах дошкільної освіти працює 111 спеціальних груп (1955 дітей), 13 – санаторних (236 дітей) та 21 інклюзивна (51 дитина), відкрито три інклюзивно-ресурсних центри: «Надія», «Світи дитинства» та «Сузір’я».

Показник охоплення дітей дошкільного віку (від 3 до 6-7 років) всіма формами дошкільної освіти становить 86%. Охоплення дітей п’ятирічного віку всіма формами дошкільної освіти – 100%.

Зручним для батьків є електронна реєстрація дітей для подальшого зарахування в дитсадки, що здійснюється в центрах надання адміністративних послуг. Це забезпечує відкритий доступ до інформації щодо прийому дітей та мінімізує вплив на порядок прийняття дітей, зменшуючи корупційні ризики.

Гості мали можливість ознайомитися з незвичним дитячим закладом оригінальної архітектури: сучасні внутрішні комунікації, сонячні панелі, високоефективні енерго- та світлозберігаючі технології, безпечні ігрові майданчики, музична та спортивна зали, приміщення із теплою підлогою, де за рахунок обласного та міського бюджетів з метою створення якісних та безпечних умов, спрямованих на збереження здоров’я дітей і працівників закладу.

Директор департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міської ради Тетяна Онищенко означила коло важливих питань, які хвилюють і освітян, і громадськість: підняття престижності професії педагога та їх соціальна захищеність, вирішення  питань інклюзивної освіти, недосконалість нормативної бази, що регламентує роботу закладів освіти.

У спілкуванні з адміністрацією та колективом Гімназії №27 (директор – Роман Масленніков) та представниками засобів масової інформації Ганна Новосад акцентувала увагу на пріоритети в роботі Міністерства науки і освіти з вирішення найгостріших проблем сучасної української школи, в тому числі і за напрямами поліпшення якості дошкільної освіти, створення умов у дошкільних навчальних закладах, що забезпечують гармонійний та всебічний розвиток дітей, наступність та безперервність між дошкільною та початковою ланками освіти.

У підсумку і управлінці, і практики прийшли до висновку, що сьогодні конкурентоспроможними можуть бути дошкільні заклади, які забезпечують стабільно високий рівень якості освітніх послуг, мають позитивний імідж та працюють в режимі постійного розвитку.

22 жовтня 2019