Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Вакцина - це засіб боротьби з певною інфекцією, вірусом або хворобою

За даними епідеміологічного моніторингу в м. Кам’янське за весь час пандемії та станом на 22.02.2021 зареєстровано 2577 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, нажаль померло з них 117 людей. У віковій структурі захворілих питома вага дорослого населення – 97,8%, дітей до 17 року – 2,2%.

COVID-19 — гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Тяжкість перебігу захворювання залежить від багатьох факторів. Основною групою ризику тяжкого перебігу чи смерті є літні люди та люди з хронічними захворюваннями. Захистити себе та інших від інфікування допоможуть прості та корисні звички: використовуйте захисні маски, користуйтеся дезінфектантами, мийте руки та тримайте дистанцію понад 1,5 м.

Імунізація населення безпечною та ефективною вакциною проти коронавірусної хвороби COVID-19 є найважливішим компонентом стратегії Уряду України у подоланні гострої фази пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. Загальною метою здійснення масової вакцинації населення є припинення поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні.

З огляду на обмежену доступність вакцин та необхідність планувати імунізацію від коронавірусної хвороби COVID-19 у спосіб, який не перевантажить  існуючу  мережу  системи   охорони  здоров’я України та не вплине негативно на надання інших медичних послуг, у тому числі й на проведення рутинної вакцинації від інших інфекційних хвороб, кампанія з вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19 у 2021-2022 році буде проводитись за наступними етапами:

1. Близько 367 тисяч людей - вакцинація людей із надвисоким ризиком інфікування та тяжкого перебігу коронавірусної хвороби COVID-19, а також тих, чия робота критично важлива в умовах пандемії. Зокрема вакцину отримають медичні працівники та персонал закладів охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19. На першому етапі вакцинацію будуть проводити мобільні бригади з імунізації.

2. Близько 3 мільйонів людей – вакцинація медичних працівників та персоналу, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим. Також вакцину отримають мешканці будинків догляду за літніми людьми та персонал цих закладів. На другому етапі можна буде вакцинуватися через мережу первинної медичної допомоги та мобільних бригад з імунізації.

3. Близько 7 мільйонів людей - вакцинація людей із високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID19, а також тих, хто підтримує безпеку та життєдіяльність держави, наприклад працівників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, військовослужбовців Збройних сил України тощо. На третьому етапі можна буде вакцинуватися через мережу первинної медичної допомоги та мобільних бригад з імунізації.

4. Близько 11 мільйонів людей - Вакцинація людей із підвищеним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та тих, хто підтримує безпеку та життєдіяльність держави, а також громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. На цьому етапі ще будуть вакциновані, зокрема, працівники місць обмеження волі та/або слідчих ізоляторів та люди, які відбувають покарання. Вакцинуватимуть через мережу первинної медичної допомоги та мобільними бригадами з імунізації.

5. Вакцинація решти дорослого населення України. У разі наявності достатньої кількості вакцини може відбуватися водночас з попередніми етапами.

Наразі для вакцинації в Україні планують використовувати чотири вакцини знаних у світі розробників і виробників:

Pfizer-BioNTech

Вакцину розробила німецька біотехнологічна компанія BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Дозволена для повного використання у: Швейцарії, Королівстві Бахрейн, Саудівській Аравії. Екстрене використання, дозволене ВООЗ, діє в США, Великій Британії, Європейському Союзі, Швейцарії, Аргентині, Австралії, Канаді, Чилі, Мексиці, Об'єднаних Арабських  Еміратах та в багатьох інших країнах. У лютому Україна отримає 117 000 доз вакцини від Pfizer-BioNTech у межах глобальної ініціативи COVAX.

AstraZeneca

Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Дозволена для екстреного використання в Європейському Союзі, Бразилії, Аргентині, Великій Британії, Мексиці та інших країнах. Протягом першого півріччя Україна може отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини AstraZeneca/Oxford у межах глобальної ініціативи COVAX.

Novavax

Вакцину розробила американська фармацевтична компанія Novavax. Вона перебуває на фінальній стадії III фази клінічних випробувань і планує подавати документи до Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) для затвердження екстреного використання в I кварталі 2021 року. Попередньо заявлена ефективність становить 89%.

Наша держава продовжує активні перемовини з усіма надійними виробниками, щоби збільшити доступ українців до ефективної та безпечної вакцини.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), вакцинацію вважають одним з найбільших медичних досягнень сучасного світу. Щеплення рятує життя від двох до трьох мільйонів людей щороку, запобігаючи 20 хворобам.

Центр контролю та профілактики захворювань запевняє: вакцини ретельно перевіряють, перш ніж вивести їх на ринок. Спочатку їх тестують у лабораторіях і на тваринах, потім вони проходять клінічні випробування з участю людей і врешті-решт їх повинні схвалити органи охорони здоров'я.

Експерти попереджають, успіхи вакцинації проти COVID-19 ми зможемо побачити лише через кілька місяців, а повне повернення до норми може відбутися через кілька років.


Завідувач відділення організації епідеміологіних досліджень, лікар – епідеміолог ВСП «Кам’янський міський відділ лабораторних досліджень ДУ Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» Олена Литвиненко

23 лютого 2021