Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

Децентралізація опалення у Кам’янському: чого чекати містянам

22 березня у Кам’янському пройшов брифінг директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради Сергія Понізова для місцевих ЗМІ.

Основним питанням, яке сьогодні надзвичайно хвилює мешканців міста, є децентралізація опалення. Як розповів Сергій Понізов, необхідність пошуку альтернативних джерел тепла пов’язана з порушенням провадження у справі про банкрутство ПрАТ «Дніпровська ТЕЦ». Через те, що ТЕЦ, можливо, не працюватиме під час наступного опалювального сезону, на розгляд чергової сесії міської ради, яка відбудеться 30 березня, внесено питання про децентралізацію системи теплопостачання правобережної частини міста.

За словами Сергія Понізова, споживачами теплової енергії, яку надає ПрАТ «ДТЕЦ» на сьогодні є більше 1000 житлових будинків, а також близько 146 бюджетних установ – шкіл, лікарень, дитсадків та інших організацій. Зараз керівництво міста веде активні переговори з інвесторами щодо побудови індивідуальних котелень, які надаватимуть тепло до об’єктів нежитлового фонду.

Що стосується житлових будинків, для забезпечення людей теплом у наступному році влада розглядає варіант встановлення у квартирах автономного електроопалення. Такий вид опалення є найбільш вигідним як в установці, так і в подальшій оплаті за нього.

«За нашими підрахунками, вартість електроенергії для двокімнатної квартири з електроопаленням складе близько 800 гривень, тоді як зараз люди отримують  рахунки за теплопостачання з сумами 2500 гривень», – зазначив директор департаменту ЖКГ.

Із 34 тисяч споживачів, 10166 мешканцям влада планує встановити автономне опалення безкоштовно. Це громадяни пільгових категорій та субсидіанти, які мають дохід до 4 тисяч гривень. Решта громадян проводити роботи буде самостійно. Усі, хто має борги за теплопостачання, повинні погасити їх або підписати договір про реструктуризацію.

За словами Сергія Понізова, вартість проекту на опалення становить близько 615 гривень, а встановлення необхідних приладів складе близько 6000 гривень (для двокімнатної квартири). За рахунок бюджетних коштів (70 млн грн) будуть виконані роботи по модернізації внутрішньодомових мереж.

Керівництво міста розуміє, що не всі громадяни, які мають низький рівень доходу, потрапили у сформований перелік. Тому у разі ухвалення міськрадою  рішення про децентралізацію опалення, в місті створять комісію, яка розглядатиме заяви від громадян. Якщо виявиться, що людина має дохід менше, ніж 4 тисяч гривень, її обов’язково включать до списку тих, кому опалення встановлять безкоштовно.

До того ж, як повідомив Сергій Понізов, міський голова Андрій Білоусов провів переговори із керівництвом КабМіну щодо внесення змін до постанови про «теплі кредити». Для отримання цих кредитів залучать частину банківських установ, і мешканці міста зможуть отримати необхідні кошти для встановлення опалення.

Директор департаменту запевнив, що у разі будь-яких негараздів із новим режимом теплопостачання, місто буде працювати за старою системою. «Будемо готувати місто до опалювального сезону у тому режимі, в якому воно працює сьогодні. Будемо вести переговори із новим керівництвом ТЕЦ, НАК «Нафтогаз України», – наголосив Сергій Понізов.  Також  він зазначив, що на сьогодні перехід на індивідуальне опалення стосується тільки правобережної частини міста, лівобережжя та Соцмісто залишаються на централізованому теплопостачанні.  Проте мешканці цих районів Кам’янського можуть встановити у своїх квартирах автономне опалення за власним бажанням.

23 березня 2018