Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

ПАТРОНАТНІ СІМ’Ї

Створено: 2018-04-23 13:02:52Оновлено: 2018-04-23 13:03:26

З метою профілактики соціального сирітства у місті, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», рішенням виконавчого комітету Кам’янської міської ради від 24.01.2018 №30 «Про запровадження послуги з патронату над дитиною у м.Кам’янському» в місті Кам’янскому запроваджено послугу з патронату над дитиною, та визначено заклад, на який покладаються функції з організації надання послуги з патронату над дитиною – Кам’янський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців та встановлюється органом опіки та піклування за результатами оцінки рівня безпеки або оцінки потреб дитини та її сім’ї

Метою патронату над дитиною є забезпечення та захист прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом зі своїми батьками або іншими законними представниками, надання їй та її сім’ї комплексу послуг у відповідності до найкращих інтересів дитини.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та соціально-психологічної реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має вищу освіту, позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні, добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім’ї (далі - помічник патронатного вихователя). Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною. Патронатними вихователями не можуть бути особи, зазначені у статті 212 Сімейного кодексу України, а також особи, чиї діти були засуджені, перебувають/перебували у конфлікті з законом. Кандидат у патронатні вихователі подає до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання пакет документів.

Громадяни, які мають бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя та мешкають на території Дніпровського району, можуть звернутись за консультацією до служби у справах дітей адміністрації Дніпровського району Камянської міської ради за адресою: проспект Перемоги, 63, каб.303, тел. (05692) 9-33-61.