Офіційний сайт виконкому Кам`янської міської ради Офіційний веб-сайт Кам`янської міської ради

«Дивосвіт Марії Примаченко»

Створено: 2019-04-23 09:00:10Оновлено: 2019-04-23 10:31:00

25 квітня 2019 року в Музеї історії міста відкриється виставка «Дивосвіт Марії Примаченко» (із фондів Національного музею Тараса Шевченка), присвячена 110-ій річниці від дня народження видатної української художниці.
Ця виставка відкриває Культурну програму міського голови, розроблену Музеєм історії міста спільно з відділом культури Департамента з гуманітарних питань.
Виставка буде працювати у період з 25.04.2019 по 25.05.2019. Запрошуємо кам’янчан і гостей міста відвідати виставку.
Марія Примаченко народилась у 1909 р. у селі Болотня під Києвом, де прожила своє скромне, нелегке життя. Не маючи освіти, Марія Примаченко стала класиком українського національного мистецтва, чий самобутній талант високо цінував Пікассо. Її ім’я стоїть в одному ряді з іменами всесвітньо визнаних художників-примітивістів– Ніко Піросмани, Анрі Руссо, Никифора Дровняка, Адольфа Дітриха та інших непрофесійних митців різних країн, чия творчість значно вплинула на розвиток сучасного живопису. Виставки художниці з великим успіхом проходили у Варшаві, Празіі, Парижі, Пекіні, Софії, Монреалі та багатьох інших столицях світу. Як майстер українського «наївного мистецтва», художниця через усе життя пронесла жагу творити, неминучу потребу ділитися своїми відкриттями з людьми, вона з тих митців, які створювали неповторний світ власних образів, світ краси, мистецьки висловлювала ті почуття, що живуть в народі, в його фольклорі, в його думах.25 квітня 2019 року в Музеї історії міста відкриється виставка «Дивосвіт Марії Примаченко» (із фондів Національного музею Тараса Шевченка), присвячена 110-ій річниці від дня народження видатної української художниці.